Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mpl csomagautomata árak?

Mpl csomagautomata árak?

Figyelt kérdés
Igazából az lenne a kérdés, hogy ahol én lakom nincs ilyen autómata. Szeretnék eladni és a vásárlónál van. Ha én simán bemegyek a postára és az automatára küldöm a csomagot akkor az ár változik? És milyen árak vannak? Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 23. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Számold ki magadnak!

2017. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy csomagautomatába tudj küldeni csomagot, ahhoz ki kell tudnod nyomtatni a címiratot - azaz valamilyen úton-módon meg kell oldanod a nyomtatást.

Ha ezt nem tudod megoldani, akkor nem tudsz csomagautomatába küldeni csomagot.

Ha ezt megoldottad, akkor kinyomtatod a címiratot a vevő nevével, telefonszámával, email címével és a csomagautomata száma, címe, akkor igen, bemész a postára és fel tudod adni a postán - ők meg a csomagautomatába kézbesítik.

Hogy milyen árak vannak?

Az a csomag méretétől, súlyától is függ, de a vaterának van egy elég kedvező MPL csomagdíja.

Belinkelem az összes futárszolgálatot - hátha később azokra is szükséged lesz :-)


[link]

2017. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2: Nem feltételnül kell kinyomtatni, ha online elkészítette a címiratot, kaphat egy hivatkozási kódot, amit ha bemond a postásnak akkor kinyomtatják ott helyben.
2017. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hasznos válaszokat kaptam!
2017. aug. 25. 06:38
 5/9 anonim válasza:
A postai nyomtatás szám bemondásra eddigi tapasztalataim szerint lutri de lehet csak nálunk ultrabéna a postáskisasszony még akkor is mindig van vele valami gixer ha ki is nyomtatom neki.Akkor meg nem találja a rendszerben. Most hogy felemelték az árát a webox kicsinálása után már nem éri mef szerintem.Olcsóbb a FOX vagy futár aki házhoz is viszi...
2017. nov. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem ajánlom az MPL csomagautomatába küldést. A posta 2018 május 1.től - valós indok nélkül - agresszív (kb. 40 %-os)áremelést hajtott végre. E mellett közel annyit fizetsz, mintha házhoz küldenéd .


A posta ráadásul felháborítóan diszkriminatívan áraz: míg a vaterásoknak minden súlykategóriában 600 Ft/csomag az automatába szállítás, addig a "Stratégiai partnereinek", a havonta több száz csomagot küldő komolyabb webáruházaknak a következő:


1 kg-ig: 1133 Ft (házhoz küldés: 1150 Ft)

2 kg-ig: 1218 Ft

5 kg-ig: 1455 Ft

10 kg-ig: 1731 Ft

20 kg-ig: 2266 Ft (házhoz küldés: 2318 Ft)



Gondold végig, hogy akkor neked (mint utcáról beeső potentátnak) mennyibe is fog kerülni!

2018. máj. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

"A posta 2018 május 1.től - valós indok nélkül - agresszív (kb. 40 %-os)áremelést hajtott végre"


Nem emelt a posta máj. 1 - től- legalábbis a Vaterásoknak biztosan nem - hiszen tegnap adtam fel Vaterás csomagot és pontosan annyiba került, mint eddig (házhoz 950 ft, automatába 600 ft)


Lehet, hogy a webáruházasoknak emelt, ezt nem tudom, mert nyilván Nektek erre külön szerződésetek van, de normál egyszerű feladónak biztos, hogy nem.

Ha nem Vaterás regisztrációval ad fel valaki postán, csomagautomatába, akkor is "csak" 889 ft.

Webáruháznak nyilván azért drágább, mert házhoz jön a csomagért a futár - mint ahogy a Vaterafutár felületén is le van írva, hogy ilyen esetben drágább.


Amúgy meg nem tudom, mi akadálya, hogy valaki beregisztráljon a Vaterára - hiszen az ingyenes, nem kerül semmibe :-) Max, ha eladóként akarsz jelen lenni, akkor elutalsz


[link]


6-osnak még mindig: olvasd el figyelmesen a táblázat alatti részt és talán érdemes lenne utána is járnod- egyáltalán nem biztos, hogy Neked megéri stratégiai partnerként szerződni:


" A háznál történő feladás díja 3 feladott csomagig egyszeri 1 090 Ft, 4 vagy annál több csomag egyidejű feladása esetén ingyenes.

Az 1 090 Ft a szállítási díjon felül értendő."


Bár ahogy elnézem, nem jelentős a különbség - de lehet, hogy mégis megértheti Neked is.

2018. máj. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma jött a hír, hogy jún. 1-től valóban emelkednek az MPL futár árak - KIVÉVE A CSOMAGAUTOMATÁT! - az marad 600 ft :-) :-)
2018. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A Foxpost emelkedett nagyon :/
2018. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!