Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék egyössze...

Álláskeresési járadék egyösszegű (mobilitási támogatás) kifizetésének mik a pontos feltételei?

Figyelt kérdés
Ha a fennmaradó összeget igénylem egyben kiutalva, mert nem a lakóhelyem szerinti településen vállaltam munkát, de közben ne adj'isten, megszűnik a munkaviszony,törölhetik a kiutalást?
2017. szept. 2. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értelek, most pontosan mire is vagy kíváncsi, az álláskeresési járadékra vagy a lakhatási támogatásra ?


Szerintem ezt beszéld meg az ügyintéződdel vagy a munkáltatóddal, mert nagyon nem vagy képben, így nem szabad valamibe belevágni !

2017. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 különböző dolgot vettél egybe:

- álláskeresési "járadék"/támogatás az a volt munkanélküli segély, ami 360 nap biztosítotti jogviszony után jár, 90 napig vagy 3 hónapig, nem tudom pontosan.

- a mobilitási, azaz rendes nevén lakhatási támogatás pedig akkor jár, ha napi x óra utazásnál messzebb vállalsz munkát.


Az álláskeresési támogatásnál van az, hogy ha a 3 hónapból 1 hónapig kaptad, de utána találsz munkát, akkor a maradék 2 hónapot egy összegben igényelheted - de csak a 80 %-át.

ÉS NAGYON FONTOS, hogy mivel az új munkahelyen gondolom próbaidővel kezdesz, akkor, ha próbaidő alatt felmondanak Neked egyik napról a másikra, akkor már nem fog járni a munkanélküli segély, egészen addig, amíg nem lesz újra 360 nap biztosításod (magyarul kb. 1 év munkaviszonyod).


Amúgy tényleg nehezen érthető, mit szeretnél tudni, de remélem, azért sikerült válaszolnom a kérdésedre :-)

2017. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.. Igyekszem pontosabbam fogalmazni :)

Az álláskeresési járadék fennmaradó részét meg tudom igényelni egy összegben, ha kapok munkát, határozatlan idejű munkaszerződéssel. Ha a lakcímem szerinti településen helyezkedem el, akkor csak utólag kérhetem (90 nap lejárta után), viszont ha a lakcimemtől eltérő településre megyek dolgozni, akkor kiutalják azután, hogy kijelentkezek a munkaügyiből

2017. szept. 2. 09:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam, hogy ez így van. Tehát az a kérdés, hogy megigényled, elkezdesz dolgozni, megszűnik a munkahelyed, mielőtt kiutalnák, és mi fog történni? Mivel már leadtad a papírt, elindították az egészet, ezért megkapod a pénzt. Csak mivel már elhasználtad a 90 (vagy amennyi) napodat, így nem kapnál már újból álláskeresésit.
2017. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!