Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladom a laptopom. Egy ember...

Eladom a laptopom. Egy ember írt hogy megvenné, angolul. Azt akarja, hogy kifizet PayPal-en, és postázzam ki a laptopot Philippinoba. Biztonságos ez? (lent a beszélgetés)

Figyelt kérdés

Szóval vettem egy laptopot amcsiban, (ezért is egy angolul beszélő srác akarja megvenni) és jofogasra fel is töltöttem hogy eladjam, mert nekem mégsem kell.

230 ezer forintról van szó, ami nem kis pénz...

íme a beszélgetésem vele.


******************************


-Hi! If the laptop is available what u sell, please text me.


-Hi! Yes, its available, the prize is 230.000 HUF. Where can we do the purchase?


-Hi again friend,

Thanks for your swift reply, I am very satisfied. Unfortunately for me, I will not be able to come down personally for inspection the item due to my busy work arrangement at the moment. I am buying this for my cousin studying in the Philippines so you will ship out directly there. Don't worry about the shipment as I will include extra 150€ in the payment to cover the shipment cost and you will help me ship it out using Fedex Express Service or any other fast and reliable service.

As soon as you agree to my offer, I will send the money to you through my PayPal account. Paypal is a safe, easy and fast way of payment for online transactions.

I hope you already have this account, or you can create one at www.paypal.com and then send me the details in the order below so I can send the money to you.

Your Name:

PayPal Email:

Your Mobile No:

Price is OK:

Kind regards


-Hi!

It is not the best that u cannot see the item! Im have doubts about this selling! I have a paypal account. So you send the money first, and after I send it with FedEx, right?

And can u send the money in HUF, cause i cannot receive money in €, i think.


-I requested to pay by PayPal because I don't have access to my account online because I don't have internet banking and I can't be able to go to the bank due to present work duties. I will be able to send the payment by payment as soon as you create the account and provide me the details. Paypal is safe, fast and reliable to use for online transaction so we are safe. Thanks


***********************


Erre még nem válaszoltam! Ha jofogason nem rendeli meg, csak elküldi a pénzt és én meg postázom a cuccot, akkor a PayPal vásárlói védelme nem tudja visszaszolgáltatni neki a pénzt? +olyan sokszor emlegeti hogy biztonságos hogy nagyon elbizonytalanodtam...

Őszintén elmondom, nem értek hozzá, de nagyon szeretném eladni a laptopot!!! (lenovo y520, új)



2017. szept. 12. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha megjön, a pénz, postázod. Akkor talán nem lesz baj. De ha külföldi jelenik meg egy magyar hirdetési oldalon, ott szinte biztos, hogy valami bűzlik.
2017. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a paypaltól fél évig bármikor visszakérheti a pénzt. De ráadásul ez nigérai csaló valószínű nem is küldene semmit paypalra csak egy kamu emailt hogy pénzed érkezett, postázzad a csomagot, hogy bekerüljön a fiókodba.
2017. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Me légy már hülye. Miért venne valaki a Fülöp-szigetekről egy magyarországi laptopot???


Klasszikus csalás, átverés.

2017. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt irta hogy a fiának veszi...

Egyébként Amerikai a billentyüzet kiosztástása, ezért gondoltam hogy lehet hogy nem kamu.


De igazad van, ez átverés. Köszi!!!

2017. szept. 12. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Én is megerősítem hogy ez biztosan átverés, be ne dőlj!
2017. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ezer éves scam. Nem is fizetne ki paypalon, hanem vagy küldene egy kamu PP fizetési bizonylatot (ügyesebbek egy kamu PP oldalt és akkor a PP neved és jelszavad is el tudja lopni egycsapásra) vagy jönne azzal a kamu dumával, hogy neki olyan dealje van a PP-al, hogy amikor megjött a csomag csak akkor releaseli a pénzt a PP.


Felejtős, küldd el az anyjába.

2017. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nézem csak a postázás min. 28.335 Ft lenne...
2017. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tényleg küldött kamu fizetési bizonylatot és ha jobban megnézem több pontban is eltér a PayPal emailjeitől, de egyébként elég hasonló, főleg, hogy az gmailes neve azonos a paypaléval csak a feladó más, de az is hasonló-

Fel tudom valahogyan jelenteni ?

Küldött címet is, esetleg valami komolyabb dolgot is lehetne ebből csinálni? Végül is elég nagy büncselekmény!!!

2017. szept. 14. 20:19
 9/10 anonim válasza:
100%

Rowland Collins a feladó?

Betűre ugyanezt az e- mailt kaptam, ugyanígy zajlott minden!

Felejtős!!!!!

2017. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oo az xDDD
2017. okt. 19. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!