Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érettségi el mit dolgozhatok?

Érettségi el mit dolgozhatok?

Figyelt kérdés

2017. szept. 20. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt amit nélküle. Annyi a választék sajnos..
2017. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármit, amit elvégzel.
2017. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Fenét csak azt, amit nélküle. Most az, hogy a fantáziátlan érettségizett emberek ugyanúgy gyárba, szalagra mennek el ezzel, mint a négyelemis jómunkásemberek, az nem jelenti azt, hogy ne lenne más, sokkal inkább fehér embernek való foglalkozás ilyen végzettséggel.


Ajánlom figyelmetekbe pl. ezt:


[link]


De személyes ügyfélszolgálatra ("ablakba") is lehet jelentkezni ezzel a legtöbb helyre ügyintézőnek. Akár cégekhez, bankba, vagy közigazgatásba, ahol van ügyfélszolgálat.


Azért szerintem nem ugyanaz mocsokban, olajban meg gumigittben turkálni egész nap, mint emberekkel foglalkozni, még ha azok néha kicsit ideg- és elmebetegek is.. :)

2017. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért azt szögezzük le hogy az érettségi önmagában semmit nem ér valóban, kell egy nyelvvizsga, számtógépismeret ECDL, jogosítvány. Ezek nélkül a gyár + az ipar marad, igen, mintha 8 osztálya lenne csak az embernek, annyit ér és úgy kezelik.
2017. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valaki 8 osztályra épít egy OKJ-t és olyan fizetés fokozatba kerül mint az aki szakmájaként tanulta azt a valamit és érettségije is van.

8 osztály + az OKJ között nincs semmi, nincs érettségi ! aztán valaki mégis zsebre vág így 200 bruttót, hát nonszensz!!!

Akinek meg van egy sima érettségije, de nincs ECDL, jogsi, nyelv az meg mehet a levesbe, a gyárba, tényleg akkor mi a retkesnek az érettségi ?!

2017. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ECDL az semmi, én se csináltam meg soha. Bár mondjuk nekem van elég jó diplomám is, de én is dolgoztam hasonló, alacsonyabb végzettséget igénylő munkakörben. Beírtam az önéletrajzba a készségekhez, hogy irodai alkalmazások pl. Word, Excel felhasználói szintű ismerete, elhitték, nem is kérték, hogy bizonyítsam, ECDL papírt se kértek soha. Bár persze az ott tanultak kétségkívül hasznosak, és pláne jól jön előnyként az erről kapott papír, ha nem tudsz mást beírni pluszként az önéletrajzba, mint pl. én a diplomát. De nem életszükséglet, a próbaidő alatt úgyis kiderül, hogy el tudod-e végezni a feladataidat, vagy azt hiszed a klaviatúráról, hogy az egy nemi betegség.


A nyelvismeret fontos és nem csak itt, hanem gyakorlatilag mindenhol, de a munkaszerzésnél szintén az számít elsődlegesen, hogy milyen ügyfélköre van a munkáltatódnak. Nyilván, ha egy nemzetközi ügyfélkörrel rendelkező cég call centeresének jelentkezel, azt meg se próbáld fluent szint nélkül az előírt nyelvből. Le fogják tesztelni az interjún, de ha mégsem, az első napodon repülsz ha nem megy.

Míg egy akármilyen kormányablak okmányügyintézőjeként vagy a vízművek ügyfélszolgálatosaként azért elboldogulhatsz, ha csak annyit is makogsz, hogy yes/no, mert oda nem rendszeresen, csak ritkán mennek ilyenek. A lényeg az, hogy észrevedd, hogy itt valaki nem magyarul akar beszélni veled, aztán valaki majdcsak lesz ott a kollégáid közül, aki segít, hiszen többen ültök ott egymás mellett. Persze nagy valószínűséggel az ilyen, nyelveket beszélő ember fog lenni ott a főnök/kap majd több fizetést. De attól még te is dolgozhatsz ott, ha egyébként a munkádat jól végzed, csak ezzel legyél tisztában, tudd, hogy hol a helyed.


És így tovább. Minden attól függ, hogy milyen munkakörre pályázol.

2017. szept. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én két felsőfokú nyelvtudással, érettségivel és a szektorba kapcsolódó, releváns tapasztalattal dolgozom, mint külföldi kapcsolattartó.

Van ECDL-vizsgám, bár nem sokat ér, de jól mutat az önéletrajzomban.

2017. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 osterban válasza:
Én tudtam érvényesülni. Érettségim van, meg OKJ, de nyelvvizsgám, jogsim az nincs, bár utóbbit most tervezem megszerezni. Nettó 400 körül keresek. Annyi a sztorim, hogy viszonylag jól írok, korábban irodalmi folyóiratokban publikáltam, aztán marketing szövegírással kezdtem foglalkozni. Meg sem szakadok, ha ahhoz van kedvem, hetekig otthonról dolgozom, nem kötött meló. De más példát is mondok, egyik rokonom pincér, és ő is keres nettó 300 ezer körül érettségivel, OKJ-vel és angol nyelvvizsgával. Gyakorlatilag túlképzettnek számít a szakmájában. Kizárólag elit helyeken dolgozik, nyaranta meg külföldön, abban az időszakban a 300-nál lényegesen jobban keres. Szerintem ha van tehetséged valamihez, érvényesülsz, ha meg nincs, hiába van diplomád is.
2017. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!