Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon mikorra valósul...

Magyarországon mikorra valósulhat meg az, hogy egyaltalán nincs már szükség készpénzre, mert mindenhol lehet kártyával fizetni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 21. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha... itt mindenki bele van buzulva a készpénzbe, de ez se teljesen igaz, mert ha mersz 20ezressel, sőt 10ezressel fizetni (amik hivatalos magyar fizetőeszközök), akkor úgy néznek rád mintha embert öltél volna.
2017. szept. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Én pl nem akarok mindenhol kártyával fizetni.

Lehet lehúzni :D


Szeretem a pénzt számolgatni, szeretek "Mari néni"-vel a piacon beszélgetni és van, amikor nem akarom ország-világ számára közhírré tenni, hogy mikor, hova utazok (nincs semmi rejtegetni valóm, csak senkinek semmi köze hozzá).


És nem akarom, hogy az is tudják, hogy milyen dezodort, stb. vásárolok.


Na jó, azért nem vagyok annyira konzervatív, mint amennyire mutatom :D - kb fele-fele arányban használom a készpénzt és a kártyát.

2017. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk elég sok üzletben lehet már kártyával fizetni, utcai árusnál és piacon meg valószínűleg soha nem lehet majd.
2017. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Én a kártyát szeretem, de hö vége előtr le szoktam venni készpénzben ami marad, mert olyankor szokta a bank lezabálni a maradékor mindenféle hülye kamu költségre meg díjra hivatkozva.

Na, abból nem esznek, eszegessék csak a minuszos egyenlegemet, aztán majd jövő hónapban mikor megjön az új fizu, abból levonhatják. Addig meg én inkább elköltöm, amit amúgy elvettek volna :P

2017. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

A probléma az, hogy a készpénz kézzelfogható, a bankkártya

pedig a bankon/kártyacégen múlik.

Sokkal nagyobb biztonságban érzem magam, ha van nálam kp,

ami az enyém, bármikor rendelkezésemre áll, nem vagyok

elfogadóhelyhez/automatához kötve, mintha egy bankkártyával

mászkálok.

2017. szept. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Reméljétek , hogy soha. A teljes megvalósulás után teljes információs kontroll alá kerül mindenki. Később bármikor egy gombnyomásra megszűnhet majd minden , érvénytelenné válhatnak a kártyák, chipek stb. és mindenki beállhat majd a sorba rabszolgának, ha nem akar éhen halni.
2017. szept. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb már most is így van.

Havi 400 ezer körül költök, ebből 150 átutalás (albérlet, rezsi), a maradék 90%-a kártya. Max 10-20 ezret költök kp-ban/hó, az is inkább az, ha valaki vesz valamit, és ki kell fizetnem.

2017. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
És ez miért lenne jó? Kézi POS terminállal a zsúfolt buszon leveszem a pénzed bármikor. Elavult, 0 biztonságú rendszer.
2017. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Max. 5 ezret. De sza.r lenne neked, mert azonnal jön róla az SMS, ha meg már az ott van a kézben, akkor fotó, video, 112 tárcsázás...
2017. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!