Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelenthetek valakit, aki...

Feljelenthetek valakit, aki vásárolt tőlem utánvéttel, de a pénzem nem kaptam meg?

Figyelt kérdés
A rendőrség foglalkozik ilyenekkel?Vagy valahol hagyhatom nyomát,hogy lejárassam az illetőt????
2017. szept. 22. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Először a postánál kellene érdeklődni, hogy mi van a csomagoddal, és hogy mikorra várhatod a pénzed.
2017. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Utánvétnél ha összeget jelölsz meg a saját részedre addig a postás át se adja amíg nem fizették ki.


szval a postát kell kérdezned.

2017. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Felhívtam az ottani postát s azt mondják még ott van a termék,tehát nem vették át.Nekem azt írta a vevő,hétfőn átvette,péntek van!
2017. szept. 22. 13:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Plusz a kérdésemre,hogy mikor kapom meg érte a pénzem,maximum péntek volt a válasz!Ez ma van...
2017. szept. 22. 13:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Felhívtam az ottani postát s azt mondják még ott van a termék"


Akkor mégis mire akarod feljelenteni az illetőt???

Ha nem veszi át, az ellen sem tehetsz semmit - max visszamegy és buktad a postaköltséget.

Ezért nem kell utánvéttel küldeni: vagy árulsz a Vaterán és ott nem kell utánvéttel küldeni vagy kockáztatod, hogy bebukod a postaköltséget akár többször is.


Ha nem vette át az illető - márpedig a posta nyilván jobban tudja - akkor meg nem is fogod megkapni a pénzt - de emiatt nem jelentheted fel.

2017. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mégis mire?????? :-O

Arra,hogy b.ssza át az embereket...

2017. szept. 22. 14:02
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Akkor tisztázni kellene a vevővel, hogy mit is vett át, ha a posta szerint még ott van. Valaki itt nagyon elnézett valamit.

És igen, ha a csomag még a postán van, akkor abból pénz se lesz. Szerintem hamarosan megy majd vissza hozzád a csomag, ha nem veszik át.

2017. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Emberi jogokat sért.
2017. szept. 22. 14:03
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg ki gondolta te szerinted,hogy nem fogja átvenni,főleg,hogy előadta itt az ártatlant előtte????
2017. szept. 22. 14:04
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az utánvétnél a küldő fél vállalja a kockázatot, előrefizetésnél a fogadó fél.
2017. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!