Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Leszámoltam a munkahelyemen,...

Leszámoltam a munkahelyemen, amit megbántam, telefonáljak vagy menjek be személyesen, hogy vissza vegyenek?

Figyelt kérdés

2017. okt. 3. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mennél vissza hogy utána mindenki rajtad röhögjön. Gondolom valami nem klappolt azért jöttél el, keress másikat? Hátha?! Egyszer élünk
2017. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha már leszámoltál, akkor tényleg csak kinevettetnéd magad, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy visszavennének.

"Tanulópénz"-nek viszont jó lesz:

1.- csak nagyon alaposan, megfontoltan mondj fel egy munkahelyen, addig húzva, amíg azt érzed , hogy itt biztosan soha többet nem akarsz már dolgozni. Én legalábbis mindig így mondtam fel a munkahelyemen, s soha nem bántam meg egyiket sem.

2.- mindig úgy gyere el egy munkahelyről, hogy ha bármi miatt arra "kényszerít" az élet, hogy visszamenj, akkor ne kelljen "magadat szembeköpni" (bocs, ha erős volt), azaz ne asztalt csapkodva, főnöknek beolvasva gyere el onnan, ahol felmondtál.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha problémád van a munkahelyeden, akkor menet közben ezt ne jelezd, mert de - csak normális, kulturált hangnemben.

Volt egy kollégám, távoztakor jól beolvasott a főnöknek, asztalt borogatott, stb, elment vállalkozónak, majd másfél év múlva visszakönyörögte magát. Mindenki rajta röhögött, hogy mekkora lúzer.

2017. okt. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: általában van felmondási idő - hacsak nem próbaidős voltál - ez pl. épp azért van, mert akkor még akár meggondolhatja magát az ember (bár általában nem jellemző), Nálad ez alatt nem "jelzett" semmi a bensődben? :-)
2017. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Telefonálnék mert az gyorsabb.
2017. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ja, és még valami: általában van felmondási idő - hacsak nem próbaidős voltál - ez pl. épp azért van, mert akkor még akár meggondolhatja magát az ember"


Ez nem ezt a célt szolgálja.


Egy megtett jognyilatkozatot (ilyen a felmondás is) érvényesen visszavonni nem lehet! Sem felmondási idő alatt, sem előtte, sem utána, semmikor.


Az egy más dolog, hogy a gyakorlatban egymás között a két fél elrendezi, és mondjuk összetépik a felmondást, mintha meg sem lett írva, szembe menvén a törvénnyel.

Én az ilyet "magánügyként" kezelem.


A kérdező esete nem feltétlenül röhejes. Nálunk nem egyszer előfordult, hogy visszajöttek a dolgozók, mert a "máshol többet keresek" dolog mégsem jött be. Senki nem röhögött rajtuk, hiszen emberből vagyunk, a legtöbben a "többért" indulnak neki, ez nem éppen a szánalmas kategória.

Az már röhögés alapja, ha - ahogy írtátok - valaki asztalt borogatva távozik, aztán kuncsorog, hogy vegyék vissza. Engem hiába kérne, mert az ilyen embernek alapból a személyisége taszít.

2017. okt. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!