Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit költ a családotok...

Mennyit költ a családotok élelmiszerre havonta?

Figyelt kérdés

Hány főre?


Csak azért érdekel, hogy összehasonlítsam a mi költségeinkkel.

Mi ugyan külföldön élünk, a bolti àrakban kètlem, hogy lenne számottevő eltérés, így forintba àtszàmolva mi havi 60 ezret költünk, vagy legalàbbis ez az ideàlis keret.

A férjem szerint rengeteg így is, viszont alig tudok vàltozatosan bevásàrolni (úgy, hogy főzök is).

Ő ragaszkodik hozzá, hogy mindig legyen otthon üdítő, több fèle friss gyümölcs és nasi is, emiatt sokszor havi 5-10 ezret bele kell fizetnem mèg a kiszàmolt kajapènzen túl.

Fogalmam sincs, hogy költhetnènk kevesebbet, úgy, hogy se a minősègben, se a mennyiségben ne legyen szàmottevő vàltozás.

(Elég alacsony az összbevételünk, mivel neki februàrig csak ösztöndíj és diákmunka a teljes bevétele, nekem meg csak diákmunka. Viszonyításképp: 900-1000€ körül van a létminimum egy főre, mi ketten vagyunk kb 1600€-ra, amiből megtakarítani is kell)


2017. okt. 5. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Mi ketten a férjemmel havi 150-200 ezret költünk kajára. (Ebben benne van más egyéb is, pl. vécépapír, tisztítószer, olcsóbb újságok.)
2017. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Akkor intézze ezentúl a férjed a bevásárlást..es akkor majd rájön hogy hülyeséget beszél..

Egyáltalan nem sok a 60ezer forint!

2017. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Én nem is értem, hogy lehet 60 ezerből enni...mit esztek ti, üres kenyeret? :D
2017. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi Németországban élünk, 2 felnött és két kisgyerek.

kb Heti 80-100€ marad boltban, úgy hogy a gyerekek és a férjem is a munkahelyükön esznek. Nálunk üditö és chips vagy ilyesmi csak vendégváráskor van, ami max havi 1x.

De én azért megveszem a bio sajtboltban a minöségi ételt, és be-be térek henteshez is ahol lényegesen drágább a hústermékek(de minöségibb is).

Szerintem egyébként a német és magyar árak között van külömbség, a németeknél legtöbb boltban nagyon alacsony minöségi terméket nem lehet megkapni, így az árak is feljebb kezdödnek. Pl a tejtermékeket most emelték meg, egy 250g-s vajat 2€ alatt már aldiban sem lehet kapni...

2017. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon vicces, harmadik -.-


Amugy szerintem kb ugyanazt, mint mások.

2017. okt. 5. 12:38
 6/18 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk. Amit csak kajára költünk, az kb 50.000 forint havonta. Én általában 3 naponta főzök, úgyhogy így sokkal olcsóbban jövünk ki. Kenyeret és felvágottat pl.egyáltalán nem veszünk, egyikünk sem szereti.

A nasi és a gyümölcs az plusz költség, az még kb 15.000 forint havonta. A 60.000 egyáltalán nem sok sajna.

2017. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
69%

En kb. 80ezer ftot mondok de ez csak egy viszonylagos szamitas,lehet,hogy van az több is,eddig nem gondoltam bele,de most majdnem elajulok 😀

Mondjuk,fozok majdnem mindennap,2-en vagyunk egyebkent.

Gyumolcs,udito,nasi is benne van,mindig van itthon.

2017. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Mi heti 25 ezret költünk 3 főre. Egyébként a magyarok szeretnek az élelmiszeren spórolni, pedig azt minden nap beviszed a szervezetedbe. Jó nyilván ha nincs pénz akkor nincs pénz, de amikor van ház, két autó és a hús helyett virslit esznek akkor el kéne gondolkodni, hogy mi a fontosabb, az egészség vagy a látszat.
2017. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
58%

2 felnőtt 2 gyerek, havi 120-150 között. Olcsóbban is ki tudnánk hozni, de szerencsére nem okoz gondot.

A havi 60 2 főre nagyon kevés.

2017. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Hárman vagyunk, sok gyümölcsöt és zöldséget eszünk, télen is, ezen nem spórolunk. Így változó, 80 és 100E között mozog nagyjából csak a kaja.
2017. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!