Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem jelentem meg a munkaügy...

Ha nem jelentem meg a munkaügyi központban az adott napon, és küldték a levelet hogy töröltek a rendszerből, akkor az aktív korúak ellátására kapott segélyt is automatikusan megszüntetik?

Figyelt kérdés
Vagy nekem kell lemondani?
2017. okt. 13. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az FHT feltétele a munkaügyi kp-ban a regisztráció.

2017. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell lemondanod, megteszik ők helyetted. :/


TB-re ügyelj, mert 45 nap után megszűnik az is, és neked kell fizetned. Ha már küldték a levelet, az régen rossz. Elestél a támogatástól.

2017. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Vagy találtál munkát és azért nem jelentél meg? Az a jobbik eset. A "meg nem jelenéstől" számított 60 napon belül újra regisztrálhatsz, de ez le van írva a határozatban. De kezdhetsz mindent elölről. Nem számít az előtte lévő munkaviszony. Azt hiszem, 365 napnak meg kell lenni munkaviszonyban eltöltött időnek, addig ne veheted igénybe az aktív korúak ellátását, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Hülyeséget nem akarok írni ezzel kapcs. A többi, amit írtam, az így van jelenleg.

2-es voltam.

2017. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen azért nem jelentem meg mert közben találtam munkát! Hétfőn lesz szerződésem!
2017. okt. 13. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!