Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora fizetes szukseges egy...

Mekkora fizetes szukseges egy auto fenntartasahoz? Akinek van autoja, mennyi fizetesemnek kell lennie hogy megengedhessem magamnakaz autoval valo utazast?

Figyelt kérdés

reszletek:


Nissan 1.4-es benzines varosi terepjaro, kb. 10 eves

napi 20-30km amire hasznalnam


mekkora fizetesemnek kell lennie hogy megengedhessem magamnak es mellett felre is tudjak tenni?

nem lakom alberletem es egyedul elek, a havi kiadasom rezsivel 60e forint


2017. okt. 15. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
400 nettó minimum
2017. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Az autó fenntartására kb. havi 20 ezret minimum lehet számolni (kötelező, alkatrészek, javítás, stb), s a benzinre szintén. Tehát nettó 100 ezres fizetés mellett felélnéd az összes pénzt - ergo ennél jóval többre lenne szükséged.
2017. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Én 200 nettóból lazán fenntartok egy autót. Havi szinten kb. 30.000 mindennel együtt.
2017. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A Nissanok elég megbízhatók, de a napi 20-30 km elég sok benzint eléget, ami kiadási oldalon jelentkezik. Nagyon durván saccolva havi 20 ezer a benzin (vagy napi 1000, ha azt vesszük, hogy havonta 20 napot közlekedsz vele ennyit), és erre jön még rá az éves kötelező, súlyadó, gumicsere plusz javítás, ha szükséges. (+vizsgáztatás ennél ritkábban)
2017. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

havi 5.000 a biztositas

fogyasztasra szannek havi 20-max 30.000 forintot

sulyadot nem tudom


javitani nem kell minden honapban ugy gondolom

illetve parkolasi dijat nem fizetek, ilyen helyen nem parkolok


szoval havonta kb. 40.000 forint durvan

2017. okt. 15. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam havi 20 ezret a fenntartásra, mert ezt egy nagyjábóli átlagnak vettem, pl. téli-nyári gumi, olajcsere, meghibásodások megjavíttatása, alkatrészek, műszaki vizsga, stb.(2-es)
2017. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

vasarlaskor ad a tulaj teli -nyari gumit


es igen olajcseret szoktak gyakran emliteni, megneztem a boltban 1L 800-1500 forint, az nem egy tetel


muszaki vizsga 15.000 forint 2-3 evente kell


meghibasodas .. minden honapban letezik hogy egy 10 eves autoban elromlik valami?

2017. okt. 15. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaj, istenem, kérdező, tényleg ennyire nem érted? Írtam egy átlagot, amiben az is benne van, hogy ha valami rendellenesség van az autón és elviszed a szervizbe, ott 1 nap alatt hagyhatsz akár 30-50 ezer ft-ot, de az is lehet, hogy akár fél évig semmi baja nem lesz.

Ha csak nettó 100 ezer a fizetésed, akkor hosszútávon nem fogod tudni fenntartani az autót, mert nem tudod megjavíttatni, ha valami baja van, meghúzzák, megkarcolják, betörik az index lámpa, stb.

Minimum nettó 140-150, de inkább 200 ezer az, amiből fenn tudod tartani az autót és még esetleg félre is tudsz tenni.

2017. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bak Norbert ***** válasza:
61%

Nem feltétlen létezik, de egy fő alkatrész meghibásodás már zsebbe nyúlós lehet tehát a havi 5.000 atlagkoltseget ne csak az olajra szamold..Ez egy év alatt is csak 60.000 ft tartalék amibol egy akcios gumiszettet talan fut is 2 évente 2-szer( nyári- téli) és akkor se felni sem szerelesi díj. olajra meg akksira vagy töltőre ( ami nem toltodik kis távon futtatva rendesen )már nem is futja éven belül.


Ekkora távon a bérlet nekem 12.000 ft buszra.napi jegy 750 ft.

200 feletti nettoval dilemmaztam a kocsin sokaig nem véletlenül. Mióta megvan ( 1,4-es 17 éves Cordoba a vételár még egyszer belement a javításokba , hogy muszakizzon.) Benzin havi 20-as plusz biztosítás negyedévre pár ezer meg adó egy évre 6000 ft.Egy szerencsém, hogy e.v. vagyok igy önmagamnak" adom bérbe " a kocsit tehát költségelek vele és van miből. Egyéb esetben pénznyelő lenne csak és gazdaságtalan.

2017. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alsó hangon havi 60000 Ft havonta egy ilyen autó minden kiadást figyelembe véve. 60+60=120 havonta, ha másra nem kell a pénz, bár kétlem, hogy a rezsit és a kaját havi 60-ból egyedül élve ki lehet hozni. Néha kell ruha, gyógyszer, mozijegy, hajszárító stb. ezekkel is számolj. Gondolom munkába járnál vele, ha eddig meg tudtad oldani bringával, tömegközlekedéssel akkor ne haragudj, de netto pénzkidobásnak tartom az autó beszerzését.
2017. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!