Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gearbesten ez mit jelent?

Gearbesten ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Szemezgetek bizonyos tabletekkel, de mindegyik státusza Out of Stock jelenleg, de a legtöbbhez oda van írva, hogy "Ships between [dátum]" Általában 2-3 napos intervallumban.

Ez mit jelent? Mármint értem, hogy szó szerint mit jelent, de itt Gearbesten mit jelent? Azt, hogy akkor érkezik új szállítmány a raktárba, és rá kell startolni, mert elkapkodják hamar?


Ha igen, akkor milyen gyorsan fogy el általában? Továbbá milyen időzóna szerint kell nézni?



2017. okt. 17. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Általánosságban: a csomag megérkezése egy becsült szám az átlagidőkből. Ez nem ígéret vagy szabály, hanem minden egyes termék alá be van szúrva egy számláló ami mindig a mai naphoz viszonyítva hozzáadja a becsült időt, és ennek az eredményét adja vissza dátumként. Ez csak egy jelzésértékű számláló arra az esetre ha rendelést tervezel.


Ettől független dolog, de lényeges információ hogy a termék amúgy nincs készleten, de ettől függetlenül ha lenne akkor X-Y dátumra várható az érkezése.


Ha ezek mellett is rendelhető akkor te leadod a rendelést és megpróbálják beszerezni a terméket, de ez megdobhatja a kézbesítési időt, amit eleve akkor kezd el számolni mikor feladják a csomagot és nem amikor megrendeled. Saját példa: novemberben rendelt telefont decemberig nem tudták beszerezni, december 25-én adták fel, január végén vettem át. Tehát a becsült idő hiába 2-4 hét, speciális esetben simán megvan a 2 hónap (+ karácsony + out of stock helyzet).

2017. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát olyan, mint az Aliexpressen a "ships in X days".

Értem, köszi.


Ha rendelhető volna, akkor kiadná lehetőségnek a termék oldalán? Mert egyelőre mind a 8-10 találatnál, amit kiad a termékre nekem out of stock vagy discontinued van írva. Már több hete mondjuk. Továbbá ha így is megrendelem, akkor előre fizetek?

2017. okt. 17. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Külföldről csak úgy rendelhetsz ha előre kifizeted, addig nem is végleges a rendelés. A "discountinued" azért elég egyértelmű jelzés, az "out of stock" esetén még lehet remény arra hogy beszerezhető. Ha lehet írni az eladónak akkor érdemes megkérdezni hogy mi a helyzet. Vagy pedig megrendeled, és legfeljebb kapsz egy értesítést hogy nem érhető már el a termék. Feltételezem hogy ez automatikusan a pénzed visszatérítését is jelenti, hiszen nem jött létre a vásárlás a termék hiánya miatt.


discontinued = nem forgalmazzák többet, de valamiért még listázva maradt.

2017. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!