Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki elmondaná hogyan...

Valaki elmondaná hogyan történik a hagyatékfelvásárlás? Ránézésre mondanak valami jelképes összeget? Csak nagyobb mennyiségű holmiért hajlandók eljönni?

Figyelt kérdés
Bélyeggyűjteménytől, bútoroktól és a gobelin képektől szeretnék megválni, de nem tudom, hogy tegyem, hogy érdemes.

2017. okt. 18. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Gobelin képet Magyarországon nem vesznek, próbáld német nyelvterületen.

Bútor milyen?

Bélyeg: ritkaságokat vesznek csak.

2017. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Van egy régebbi német, meg főleg koloniál. Rengeteg beköttetett Nők lapja van, nem tudom, mit tegyek vele.
2017. okt. 18. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:

"Rengeteg beköttetett Nők lapja van, nem tudom, mit tegyek vele."


Azokat olyan hülye fényes papírra nyomták, nem? Akkor még azt se mondhatom, hogy a klotyón előbb-utóbb elfogy :P


Szerintem fogadd el, hogy ezek a hülyeségek a mai világban nem érnek semmit. Megpróbálhatsz csencselni velük, lehet, hogy el is megy valami, de ne várj tőle túl sokat.

Az öregek gyűjtögették ezeket, hogy majd milyen jó lesz az unokájuknak, meg pláne nőni fog az értéke (bélyeggyűjtemény), de valójában ezek már csak legfeljebb a (még élő) öregeket érdeklik.


Bélyegek jellemzően annyit se érnek, amennyi rájuk van írva, nők lapja max. pár fillért a MÉH telepen.

Jobban jársz, ha ami szépen néz ki, pl. bélyeggyűjtemény, azt megtartod emlékbe, ami meg nem azt vagy leviszed a pincébe vagy kidobod a kukába.

2017. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, van benne valami. Köszönöm a hozzászólásodat. Ment a zöld pont.
2017. nov. 4. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel foglalkozom...


A bútor nem megy (sok helyet foglal, problémás csomagolni (ma már minden postán megy el).


A bélyeggel szó szerint nem érdemes foglalkozni (5-40 Ft/db áron mennek a jobbak).


A gobelin az idősek szerint mindig sokat ér, mert annyi munka van vele, meg sokba került a cérna... valójában olyan mint a 70-es évekbeli szőtt képek - már senki sem rakja ki, szóval nincs értéke.


A nők lapját ha jó állapotú, darabonként el lehet adni, pl. Vaterán (már ha 1990 előtti - sokan születésnapra megveszik, persze újságoknál pár száz Ft-ról beszélünk).

2017. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!