Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért olyan drágák az üdítők?

Miért olyan drágák az üdítők?

Figyelt kérdés

Minél kisebb annál drágább. A fél literes is annyiba kerül mint a két literes. Miért? Éttermekben pedig a 0,25 literes még drágább mint a bolti fél literes. Miért van ez?

Logikailag ha a bolti kétliteres 350-400 akkor litere lenne 175-200. Fél liter pedig 87,5-100 között mozogna. Ehhez képest sokszorosa. Meg ez az "üveget kisebbítem és ugyanannyiért adom mint a nagyobbat 2-ről 1,75-re 2,5-ről 2,25-re csökkentik.


2017. okt. 21. 04:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél 2 literest, vagy ne igyál ilyen vackot.
2017. okt. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert ennyiért is megveszed. Pont.
2017. okt. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%

"Logikailag ha a bolti kétliteres 350-400 akkor litere lenne 175-200. Fél liter pedig 87,5-100 között mozogna."


Akkor gondolkozz úgy, hogy ha a 2 literes 400Ft, az 200Ft alapdíj + 2x100Ft/l üdítő. Fél literesnél meg 200Ft alapdíj (hiába kisebb) + 50Ft üdítő.

És abba, hogy alapdíj, beletartozik a "tudás", a márka, a reklám, a műanyag palack, plusz egyéb.


"Meg ez az "üveget kisebbítem és ugyanannyiért adom mint a nagyobbat 2-ről 1,75-re 2,5-ről 2,25-re csökkentik."


Ezt burkolt áremelésnek is lehet mondani. Az ára nem változik, a mennyiség csökken -> az egységára emelkedik. Ezt könnyebben elfogadja a vásárló, mint a nyílt áremelést. Ez egyszerű marketing.


"Éttermekben pedig a 0,25 literes még drágább mint a bolti fél literes."


Az étteremekben minden sokkal drágább, mint a boltban, de ott magát a helyet, a felszolgálást és azt fizeted meg, hogy éppen szórakozol, kikapcsolódsz.

2017. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

"Ezt könnyebben elfogadja a vásárló, mint a nyílt áremelést."


Kivéve engem, aki már egyáltalán nem hajlandó ilyen 150 gr-os, a dobozban alig láthat, viszont jó sokba kerülő joghurtot, stb. venni :D


Ráadásul valami iszonyú "pazarlás", helyesebben szemétgyártás folyik ezáltal: a 10 dkg-os csomagolású szalámival, a 150 gr-os joghurttal, ezzel a sok kis kiszerelésű termékkel.

Na, lehet lehúzni :D , mert tudom, hogy ezzel a felfogással nem vagyok népszerű, de akkor sem bírom megállni szó nélkül :-)

2017. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Ja, és ilyenkor tulajdonképpen jobbára a csomagolást kell megfizetni, nem azt, ami benne van. Ez vonatkozik az üdítőre is.

A múltkor akartam venni valami "nasit", elég nagy műanyagdobozban volt, felemeltem, nem hazudok, kb. 2 dkg volt az egész... valami joghurthab - szerű valami volt. Na neeee, szinte a semmit akarják már eladni :-(

2017. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%

"Kivéve engem, aki már egyáltalán nem hajlandó ilyen 150 gr-os, a dobozban alig láthat, viszont jó sokba kerülő joghurtot, stb. venni :D "


Mivel te sem vagy helikopter, és nem gyártanak csak a te kedvedért 200g-os joghurtot, így kénytelen vagy vagy megvenni mégis, vagy egyáltalán nem fogyasztani, esetleg a 250g-osat venni, ami korábban 400g volt :)

2017. okt. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"vagy egyáltalán nem fogyasztani,"

Így van, pontosan ezt teszem - én így "bojkottálom" a gyártók manipulációit.

Na jó, annyit azért elárulok, hogy van a közelben egy közért, ott időről időre feltűnnek hamar lejáró termékek, azért ott néha elcsábulok, amikor 4-es kiszerelésben 160 ft-ért adnak Activia joghurtot (40 ft/db).

Vagy most pl. másfél literes limonádé van 99 ft-ért :-)

Szóval azért ha az ár-érték arány igen jó, akkor néha én is "elveszek" a fogyasztói társadalomban :D

2017. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Mit èrsz el a bojkottoddal? 1-1 ember mindig feltűnik, aki ugymond a rendszeren kìvül akar èlni, de egy idő utàn ràjössz hogy nem lehet. Vagy csak nomàd szinten.
2017. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nem bojkottálni kell, hanem a lehetőségekből kihozni a maximumot. Aranyközépút. Drága a kicsi üdítő? Hát megveszed a legnagyobbat és beosztod. Persze nem napi szinten iszod.


Pénzed is marad, a gyártót sem pénzeled, a lehetőségek szerint legolcsóbban vetted meg, nem leszel egészségtelen se.

2017. nov. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem bojkottálni kell, hanem a lehetőségekből kihozni a maximumot. Aranyközépút. Drága a kicsi üdítő? Hát megveszed a legnagyobbat és beosztod."


Egyetértenék, csak az a baj, hogy már a "legnagyobb", azaz a 2 literes Coca Cola is összement 1,75 l-re - de az ára nem követte ezt. Így aztán ezt sem veszem :-)

Van egyfajta üzletlánc 2 féle Colája is (nem akarok reklámozni), ami számomra megközelítőleg ugyanazt tudja, kb fele annyiért.

Amúgy sem vagyok oda az ilyen nagyon drága üdítőkért, de ha mindenáron inni akarok, akkor ilyent veszek. Nem azért dolgozom, hogy ilyenekre elszórjam a pénzt ("mert megérdemli" alapon :D ).7-es.

2017. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!