Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Esélytelen a helyzet? (Nyakamr...

Esélytelen a helyzet? (Nyakamra szállt a MÁV)

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt elvesztettem a diákigazolványomat, mégis utaztam a MÁV-val abban a hitben, hogy más dokumentummal tudom pótolni a diákomat. Akkor nem tudtam, hogy ez nem így működik, és meg is büntettek. Kifizettem a bírságot. Ez oké, hülye voltam, megérdemeltem.


Mindennek négy éve, most azonban kaptam egy levelet, és ezúttal késedelmi kamattal megnyomva, 30.000Ft-t követel tőlem a MÁV egy olyan dologért, amit már rég kifizettem. Nem értem, miért került ilyen sok időbe erről értesíteni, mert így már esélytelen, hogy be tudjam bizonyítani, hogy az összeget kifizettem: nincs róla papírom. Nincs semmi, amit tehetnék?



2017. okt. 23. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Rég elévült (szerintem), ezek nem normálisak.

Had próbálkozzanak.


Amúgy keress rá "máv pótdíj elévülés" vagy simán "pótdíj elévülés"


[link]


lehet 5 év az elévülés azért próbálkoznak kétségbeesetten. :)

2017. okt. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Na és ők mivel tudják bizonyítani, ha te azt mondod, hogy nem is utaztál?
2017. okt. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a másik is mondja + be kell menni (meg pár e-mail sem árt) és döngetni az asztalt izomból. (Azért az ott dolgozó munkatársat próbáld meg emberként kezelni, nem ő tehet róla..) de sajnos itthon így megy. Nekem még az ASUS ellen is pert kellett (volna) indítanom. 5× küldtem fel a szervizükbe (garanciálisan) a laptopomat (amit mellesleg gyártási hibával kaptam meg) 4× vissza adták ugyanolyan sz*rként. Utána megint kértem, hogy vigyék fel, megadtam, hogy a rendszer milyen sorszámot dobott ki (csomag sorszáma, amivel felkerül) felhívtam az ügyfélszolgálatot és megmondtam, hogy már hívtam az ügyvédemet + a fogyasztóvédelmet is. Szegény csóka csak hebegett-habogott, hogy hát miért nem vártam még meg (az ötödik redvás alkalmat!?) meg ezt, hogy gondolom.. stb-stb. Lényeg, ami a lényeg: Visszaküldték és lám! Teljesen szépen működik azóta is. Itthon mindenki leakarja húzni rólad a bőrt (vagy csak simán átba*ni) ne hagyd magad.
2017. okt. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Hasonló ügyek elkerülése végett, melegen ajánlom mindenkinek, hogy legalább 5 évig tartson meg minden fontos iratot...
2017. okt. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen elévülésről beszéltek?!


Jelen esetben bepróbálkoztak és be is jött nekik, mert nincs meg a befizetési bizonylat!

2017. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3., ez nagyon gáz, durva, hogy ügyvéddel kellett fenyegetőznöd, mire normálisan visszakaptad a gépet. Megpróbálok beszélni velük.

4-5., igaz, ezt az egyet mindenképp megtanultam az esetből, ha ki kell fizetnem, akkor újabb négy év múlva már nem adom meg nekik azt az örömöt, hogy megduplázva újra megpróbálják lehúzni rólam, amit már kifizettem.

2017. okt. 23. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

De alá kellett írnod valamit, mikor megkaptad a büntetést?

Hiába pontozzátok le a kettes választ, ez nagyon lényeges körülmény. Mivel tudják bizonyítani, ez itt a kérdés.

Mert ha alá kellett írni, az már gázos, az a papír nekik nyilván megvan.

De ha nem írtál alá semmit.. akkor mondhatod a bíróságon, hogy te ugyan nem utaztál a vonaton, pláne jegy nélkül, bizonyítsák be ők, hogy de igen. Megvan a nevem meg a címem.. na és? Biztos valami jófej "haverom" ezt diktálta be mikor elkapták, ez semmit nem bizonyít...

Ha személyiigazolvány számot és lakcímkártya számot is leírtak hozzá, annál már megintcsak gázos a fenti történet.

Ezeket tudni kéne ahhoz, hogy rendesen lehessen mérlegelni a dolgot.


Mindenesetre én "beszélni" csak akkor próbálnék velük, ha kilátástalannak érezném a fenti védekezést. És közben felkészülnék arra, hogy akkor be kell fizetni.

Ugyanis az ehhez hasonló társaságok nem arról híresek, hogy jófejségből eltekintenek valami pénz követelésétől.


"Beszélni" se fogsz tudni velük, azt mondják majd, hogy írjál egy kérvényt, és majd megvizsgálják. De ha írsz, azzal mindenképpen elismered, hogy jogosulatlanul utaztál, hiszen épp azért írod a kérvényt, hogy igen, ez történt, de te már befizetted azt a pénzt, csak nincs meg a bizonylat, nézzenek utána.


Hát majd utánanéznek. Megírják majd, hogy náluk nincs nyoma a pénz befizetésének, úgyhogy azt továbbra is kérik szépen, vagy végrehajtás - és ha eddig nem volt semmijük, a kérvényed nyomán most már írásos bizonyítékuk is van, amiben elismered, hogy mi hogy történt :P

2017. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Arra emlékszel,hogy hol fizetted be?

Azért kérdezem,mert pénztárban kell rendezni.

Kézzel írott űrjegyen van elszámolva és befizetéskor fel kell írni rá az utas adatait és csatolni kell az utasleadási lapot,amit a vonaton kapsz,azon meg minden személyes adatod szerepel.Ezek irattározásra kerülnek hosszú időre,a négy évvel ezelőtti még simán meg van.

Ha mondjuk egy kisforgalmú állomás volt,még az is lehet,hogy nem lenne túl nehéz megtalálni a te példányodat.

2017. okt. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!