Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elveszett nemzetkozi kuldemeny...

Elveszett nemzetkozi kuldemenyre eselyek?

Figyelt kérdés

A csomagomrol megkaptam az ertesitot, hogy atvehetem masnaptol. Elmentunk a megadott fopostara, azonban a csomagot nem talaljak.....azt mondtak pentekig telefonalnak, ha meglett, es ha nem lesz meg akkor elhetek panasszal.


De ha a szelvenyt bedobtak a ladamba akkor ott kell hogy legyen, hogy tunhetett el?! Volt ilyen valakivel?



2017. okt. 30. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Igen, volt, az történt, hogy ellopták. Nem szégyellem, én bizony oltári hisztit csaptam a postán, hogy rendőrt hívok. Mert kiértesítettek, hogy a 2. számú postán van, ilyen és ilyen címzettől, tehát ott volt, akkor ugyan ki tette rá a kezét? Végül meggyőztek, hogy nyugodjak le, menjek haza, mert tart a keresés. Másnap érdekes mód meglett.
2017. okt. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Egy postai dolgozó válasza:


Nyilván postafüggő a dolog, de általánosságban kapunk naponta 200 és 800 db között nemzetközi küldeményeket, azaz ahogy mondani szoktuk, kínai szarokat. (ez a kifejezés általában minőséget is jelöl, ezért amiatt nem nagyon kell félni hogy lenyúljuk, mert nincs elég kukánk az ipari szemétnek). Azt tudni kell, hogy a jelenlegi kézbesítési szabályok alapján sima levelet 0.5 kg határ alatt viszi a kézbesítő, felette értesítőt dob be, illetve postaládába nem kézbesíthető 2.4-nél vastagabb levélküldemény. (tehát olyan, ami nem fér be) Ezek a kínai szarok nem tárolhatók hatékonyan az ajánlott levelek között, ezért hasonlóan, utcanév alapján bekerülnek valamilyen nagy térfogatú tárolóba, ahol nem olyan egyszerű megtalálni a naponta érkező 20-50 nagyméretű amorf kínai szar között. A múlt héten nehezítette a munkát az is, hogy minden cselekvőképes állampolgár megkapta, vagy meg kellett kapnia a nemzeti konzultációs leveleket, azaz a kormány szarjait, ami számszakilag mondjuk a településetek lakosságának a 2/3-ának jár, nálunk ez 20.000 levelet jelent, tehát mintegy 1000 levelet kézbesítőként. Ez csak a kormány szarjai. Vannak helyspecifikus dolgok is, de valószínűleg ha a kézbesítő vette a fáradságot hogy megírja neked az értesítőt, akkor nem nyúlta le a csomagot. Legfeljebb még nem volt aki elvigye a csomagokat a főpostára.

Mindazonáltal ha sima levélként érkezett kínai szarról van szó (tehát nem nemzetközi ajánlott, vagy EU+ csomag, vagy X kódszámmal kezdődő nemzetközi csomag), akkor élhetsz ugyan panasszal, de kártérítésben ne reménykedj.


Nemzetközi ajánlott vagy csomag esetén nyilván más a helyzet, de valószínűleg ott sem fog elkallódni a csomagod, ha már megérkezett a postára. Olyan már történt hogy véletlenül visszaküldtem egyet-egyet a központba, de mivel nem történt meg hozzá a szükséges papírmunka, visszajött, mint az automatában a nem megfelelő pénzérme. Szóval türelem! :)

2017. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, pont úgy jártam, mint az első, közöltem, hogy nem megyek el, míg meg nem lesz, fél órs alatt 9 (KILENC !!!) pakkom került elő.
2017. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon koszonom a valaszokat!

Pentekig kertek "megtalalasra haladekot", szoval aznap delutan ha addig nem lesz meg bemegyek harmadjara is (elso 2 alkalommal elkuldtek..)


Postan dolgozo reszletes valaszat is koszonom, sokat segitett megerteni az elkallodasok okat. Bar hozzateszem, az en "kinai szar"-om egy 270 grammos, 18.000 HUF-ot ero szemhejfestekpaletta, olyan formaju, mint egy nagyobb tabla csokolade, kozel sem amorf :) Szoval ha nem lesz meg igencsak duhos leszek. Mindenki hibazhat, de konkretan a szelvenyen rajta van a kezbesito szama es neve szoval ha nem lesz meg a postavezetovel elbeszelgetek hogy adjak elo mert en is rendort hivok.


Koszonom megegyszer, zold kezecsket adtam nektek!

2017. okt. 31. 20:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy international standard csomagkent adtak fel, es teljes ertekre biztosittatta a felado (akiben maximalisan bizom).
2017. okt. 31. 20:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, meglett a csomag! Kiderult, vegig a postan volt, csak nem jo polcon. A nevem kezdobetuje helyett egy masik betuvel kezdodo nevek polcan volt, es penteken vegre olyan atado kollega ult a csomagkiadoban, aki VALOBAN megnezte mindenhol.
2017. nov. 4. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy meglett.

Mi most aggódunk egy 50ezres "japán szarért", ami priority shipping-el lett feladva.

Azért b....meg a 66% postai "dolgozó" hozzáállása is jól mutatja a magyar posta leszarom állapotát. Remélem majd a te tulajdonodat is simán "szar" jelzővel illetik, ha kár ér, vagy kirabolnak. Ez a munkátok ember...

2018. márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Őszintén drukkolok hogy megérkezzen! Sajnos a postán dolgozók is ugyanolyan valtozatos lelkületű emberek mint bármelyik másik melóban, és ha kifog az ember egy lusta, nemtörődöm trágyát, sajnos futhat a pénz után :(
2018. márc. 24. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!