Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A minap feladtam egy apróhirde...

A minap feladtam egy apróhirdetést egy mobiltelefonról és érkezett egy érdeklődő, aki angolul megkért, hogy e-mailben küldjem el neki az összeget euróban kifejezve. Szerintetek gyanús ez az egész? Érdemes vele egyáltalán foglalkozni?

Figyelt kérdés
Kifejtette, hogy a készülék a fiának lenne, aki Nigériában tanul, valamint, hogy számítsam ki a postaköltséget is, majd azt kérdezte, hogy rendelkezem-e bankszámlával.
2017. nov. 1. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
tényleg ennyi hülye él Magyarországon? anyám...ha neked ez nem egyértelmű csalás, hát részvétem... keress rá a googleban erre a két szóra: "Nigéria csalás" és majd megvilágosodsz...
2017. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Felejtsd el, google keresés a "nigériai csalás"-ra, pár találat elolvasása: erre mondják, hogy más kárán tanul az ember.
2017. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

itt egy ékes példa:

[link]


(megj: 2010-es...)

2017. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, hosszú évek óta fut az úgynevezett "nigériai csalás": Meg akarja venni a terméket, elküld/bemásol egy hamis bizonylatot az utalásról, Te feladod a terméket (mert természetesen az meg sürgős) - aztán várod a pénzed, várod a pénzed és várod a pénzed... de az sosem fog megérkezni - ellentétben az áruval, amit feladtál.
2017. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
írj neki valami irreálisan magas postaköltséget :D figyeld meg, hogy rögtön még arról is tud majd bizonylatot adni :D
2017. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha te ezen elgondolkodtál, akkor küldd el neki!
2017. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!