Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valóban sok Európai országba,...

Valóban sok Európai országba, a munka mellett biztosítják az étkezést és a szállást is ingyen?

Figyelt kérdés

Olyanoktol hallottam, akik mar voltak itt ott kulfoldon, illetve az interneten sok olyan hirdetest talaltam, ahol azt irja a munkaltato, hogy ingyen szallas es etkezes jar. (szakma nelkuli munkak) +1200 euro.

Akik jartasak ebben kerem osszak meg velem a tapasztalataikat ezzel kapcsolatban.

Jelenleg Amerikaba dolgozom, 1600 - 1800 $ kozt keresek, de ebbol meg lejon a szallas ami nettel egyutt 500 $ (ketten elunk egy apartmanba, igy fejenkent ennyi.), a munkaba szallitasert is fizetni kell, illetve meg erre rajon a kaja is. Olyan 600 - 900 $ kozt tudok felretenn, ami nem tul jo ha azt nezzuk, hogy nem mehetek haza hisz illegalis statusszal ha haza megyek nem johetek vissza. Azert tettem fel a kerdest, mert elegem van ebbol az illegalis eletmodbol, anno mikor kijottem ugy voltam vele, hogy megprobalom, csak ne legyek otthon.. kuszkodve a kis penzert.



2017. nov. 5. 14:35
 1/8 Bak Norbert ***** válasza:
74%

Vendéglátásban szálloda iparban jó angollal vagy némettel mosogatóból akár sous chef is lehetsz kisebb helyeken, pl. Ausztriában nem feketén, 13. havi 15-2000 euro megtakarítás mellett.


Németben szintúgy. Én a vendéglátóiparról tudok csak nyilatkozni, nem egy mosogatóból "képeztem" már szakácsot a tanártól, a szobafestőn át, az autószerelőig különféle képesítésekkel.

2017. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem országokban biztosítják, hanem a legszarabb helyeken, amik máshogy már nem találnának munkaerőt. Magyarországon is van ilyen, a Suzuki Esztergomban és a Hankook Dunaújvárosban.
2017. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Mosogatos munkat sokat talaltam az interneten, ez az egyik ami felkeltette az erdeklodesem.

A valaszokat, tapasztalatokat tovabbra is varom.

2017. nov. 5. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Én Ausztriában voltam szobalány. A szállás ingyen volt és ételt is adtak. A fizetés 1000 euro körül volt (ez kb. 5 éve volt).
2017. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha okos vagy, akkor legalizálod magad, és nem haza mész. Ha vannak amerikai ismerőseid, talán tudnak segíteni. Nem egy, nem két embert ismerek, akiknek segítettek párt találni, így legalizálták magukat, vagy maradhattak itt legálisan. Egy életet az USA-ban és nem cserélném le egy életre az EU-ban. Jelenleg illegális vagy, érthető az álláspontod, de erősen állj rá a legalizálásodra, vagy ha nem, akkor viszont marad az EU, de semmi nélkül maximum a mosogatás szintű meló marad.
2017. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

itthon is sok helyen biztosítják, nincs ebben semmi "extra". én mosodában dolgozok, több hotelbe, étterembe mosunk a környező városokban, és több étteremben is ebédelhetek, ha úgy jön ki, hogy esetleg kajás vagyok.


de első munkahelyem pizzériában volt futár. ha csak fél napot dolgoztam, járt 1x étkezés, ha egész nap, akkor 2x. általában az ilyen vendéglátóegységekben ez az alap akár külföldön akár itthon. (jó, van, ahol inkább zsidóskodnak, és fizess valamennyit, de olcsóbb, mint a hivatalos ár).

2017. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Agyaltam azon, hogy megoldom a legalizaciot itt kint, de nem szeretnek ilyen tavol lenni a rokonsagtol es a baratoktol. A munkakorulmenyek egyebkent jok ugy altalaban az Eu munkaknal? Sok a magyar? Mennyire farasztoak a mosogatos munkak, mennyire hajtjak az embert?
2017. nov. 5. 19:04
 8/8 anonim válasza:

Az európai munkák sokszínűek, én Holland, Svájc tudom ajánlani.. nagy szerencse kell ahhoz,hogy olyan jól fizető munkád legyen mint Amerikában,de aki nem mer az nem nyer.. a helyedben nem mennék haza, keresnék lakótársat (esetleg ismerőst ha van). Ha többen laktok egy apartmanban és össze dolgoztok kajában pl elég szép összeget lehet spórolni,de persze ez is telhetetlenség kérdése.

A mosogatói állásról annyit,hogy nem megterhelő,persze ez is helytől függ,vannak olyan munkahelyek ahol nem néznek ember számban,sajnos Európán márpedig az embert nem nézik .

Egyébként mennyi ideje vagy kint? Csak mert ha több éve valószínűleg visszamenőleg az egészségügyit és hasonlókat vissza kell fizetni ha haza mész

Ezt nem tudom pontosan csak hallottam róla

2017. nov. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!