Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a fizetés, ami mellett...

Mi az a fizetés, ami mellett bevállalnátok a Pestre költözést?

Figyelt kérdés
Két főre. A barátnőm még egyetemre jár, tehát az ösztöndíjon kívül nincs keresete. Én most végzek gépészmérnökként. Véleményem szerint már 250 körül nettóból ki lehetne jönni, de érdekelnének vélemények/tapasztalatok. Nagy igények egyelőre nyilván nem lennének, csak egy olyan albérlet, ami nyomorgás nélkül élhető.

2017. nov. 13. 19:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
Vicces kis emberke vagy. Tudod, hányan élnek pesten 100 ezres fizetésből?
2017. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát, két főre 250 nettó nem túl sok, tekintve hogy az albérlet maga 100 körül van, a rezsi szintén ötven. Ki lehet jönni, de nem fogtok dőzsölni.
2017. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jogos valamilyen szinten. Pontosítanék. Pesttől körülbelül 50 km-re lakok és inkább arra lennék kíváncsi, amikor már érdemesnek találnátok a költözést, mert így azért napi szinten oda-vissza 3 órás utazás lazán benne van.
2017. nov. 13. 20:29
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha vasutvonalon van az 50 km, akkor lesz olyan h hamarabb beersz pestre, mint a fovarosban élok akik kulso keruletbol a belvarosba utaznak. 3 evig ingaztam, vonattal. Megerte mert a lakohelyemen nem volt hitel a berletet meg fizettek. Akkor meg gyerekek sem voltak.

Reeeengeteget olvastam abban at idobe. De gyakran aludtam at uton. Osszessegeben nem volt baj a napi 3 oraval.

Most h ovi bolcsi van, muszaj volt dontenem: pestre koltozni vagy munkat valtani. Vegulis a 2. Mellett dontottem. Jelenleg csak nagyon magas osszegert koltoznek. Mondjuk ha ferjemnek es nekem is netto 4- 500 koruli lenne a fizuja.

2017. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mindenképpen mérlegelni fogok a bejárással, de azért valamikor csak el kell költözni itthonról. A barátnőm pedig jelenleg kollégista, így össze is tudnánk költözni, ezért a nagy dilemma :)
2017. nov. 14. 12:28
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Netto 250 kevés két főre. Jobban járnál, ha dolgoznál helyben fél-egy évet és utána releváns tapasztalattal mennél Bp-re ennél nagyobb fizetésért.

Számolj a kéthavi kaucióval is (alsó hangon 300k-t kiadsz az első hónapban és később ha költözöl, akkor megint nem biztos, hogy előbb kapod vissza az előző albi kaucióját, mint ahogy az újat ki kell fizetni).

Még ha el is tengetnétek valahogy az életeteket abból a 250-300-ból, nem tudnátok belőle annyit félrerakni, amennyit kellene. Persze ha van már egy normális megtakarítás, akkor nem szóltam.

Fél évig dolgozol, közben gyúrsz az idegen nyelv(ek)re, képzed magad a szakmán belül munka után és később összeköltöztök és emberi színvonalon éltek. SZerintem.

2017. nov. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igazából ígyis-úgyis Pesten fogok dolgozni valószínűleg, mert azért annyira messze nincs, hogy ne bírjam az ingázást. Szóval az lesz, hogy maradok itthon, nézegetem az albérleteket, ha van valami kecsegtető arra lecsapok, a fizetés pedig reméljük majd emelkedik :)
2017. nov. 14. 19:28
 8/19 anonim ***** válasza:
Hajrá, sok sikert!:)
2017. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
59%
Ismerősökön keresztül próbáljatok meg keresgélni albikat, barátnőmmel mi is így bérlünk 100 körül egy újépítésű lakást a belvárosban, ami kimondottan jó ár ezen a környéken.
2017. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És ha apartmant kerestek? Legfeljebb a konyha közös, de mindenkinek van saját szobája. Van ilyen is Pesten.
2017. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!