Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell vámot fizetni, ha külföld...

VTFeri kérdése:

Kell vámot fizetni, ha külföldről veszek elektronikai cuccot?

Figyelt kérdés

Szóval szeretném megrendelni ezt:

[link]


Ugye ezt külföldről szállítják Magyarországra. A szállítást is nekem kell fizetni és emellett még nekem kell ezután vámot fizetni? És ha igen, mennyit?



2017. nov. 20. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ekkora árnál már kell sztem 5% vámot fizetni
2017. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, kell fizetned, mivel EU-n kívüli helyről jön.

A vám mértéke még so-so (kevesebb mint 10%) de ami odab*sz az az ÁFA, ami 27%. Ráadásul a vámkezelési eljárásnak is díja van ("csak" 2500 Ft, ha a posta intézi)

További szívás, hogy most az évnek abban a szakaszában vagyunk, amikor baromira megnő a nemzetközi küldeményforgalom, illetve a belföldi is. (karácsonyi őrület) Emiatt olyan mértékben torlódnak fel a csomagok a reptéri vámkezelésnél, hogy akár 1 hónapig is ülnek rajta, mire eljut hozzád. Szóval én a helyedben nem rendelnék, mert bár lehet olcsóbb, de csak sok idegeskedés árán fogsz hozzájutni a csomaghoz. Nem éri meg.

2017. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha ez EU-raktáras szállítást választod, akkor EU-ból adják fel, már elvámolva, akkor nem kell fizetned sem ÁFÁ-t, sem vámot. Viszont alapból 80$-ral drágább.

Megér ez a kis szar 150 ezret???

2017. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!