Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Étkezési Erzsébet-utalvány...

Étkezési Erzsébet-utalvány minden fogyasztható árucikk fizetésére alkalmas, vagy vannak kivételek?

Figyelt kérdés
A minap fizettem a Sparban Erzsébet-utalvánnyal, és a vásároltak között volt többek között pl. chips meg üdítő is (de semmi háztartási áru, vagy olyan, amit nem iszunk/eszünk). Az tűnt fel, hogy az összértéknél kevesebb volt, amiért Erzsébet utalvánnyal fizethettem, még a kerekítés előtt. Nem volt gond, mert a fennmaradó maradékot amúgy is készpénzzel fizettem, és mivel hosszú sor volt, nem akartam feltartani senkit. Csak szeretném tudni, hogy számíthatok máskor arra, hogy az étkezési Erzsébet-utalvány valamire nem vonatkozik, vagy például, hogy amúgy például a sör betétdíját is levonják-e ilyenkor (feltételezem igen, na nem mintha nagyon söröznék).

2017. nov. 26. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Étkezési Erzsébet-utalvány az elfogadására szerződött szolgáltatóknál használható fel élelmiszer vásárlására, beleértve a fogyasztásra kész ételt és melegkonyhás vendéglátóhelyi étkezési szolgáltatást is, kizárólag Magyarország területén. Élelmiszer- és diszkontüzletekben, hiper- és szupermarketekben, éttermekben és kávézókban, büfékben, ételkiszállítóknál, hentesüzletekben, cukrászdákban, és még számtalan üzletben válthatja be Magyarország kedvenc utalványát országszerte.

A Chips, üdítő élvezeti cikknek számít.

2017. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A tea, kávé, alkohol, édesség, nassolni való mind élvezeti cikk, ilyeneket nem lehet vele fizetni.
2017. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Ez az élvezeti cikk dolog egy marhaság, nem tudom, ki honnan találta ki. Lehet annak nevezni a chipset, stb., de attól az még élelmiszer marad, így ezekre is fel lehet használni az étkezési Erzsébetet. Ennyi erővel csak kenyérre és vízre lehetne felhasználni, de én nem látok ilyet a leírásban. Az, hogy egyes üzletek mindenféle hülyeséget próbálnak hozni, sajnos előfordul, mivel ezt az utalványt a kormány felügyeli, így sokkal óvatosabbak az elfogadás során az elfogadók.
2017. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!