Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » új élet külföldön?

új élet külföldön?

Figyelt kérdés

a jelenlegi élethelyzetem erősen elgondolkoztat. úgy érzem, hogy nem kell sok ahhoz, hogy azt mondjam: kész, én itt befejeztem! nyilván én is a lehető legjobbat szeretném, így elég vonzóak a skandináv országok, a probléma viszont a következő:


az egyetlen papír amit fel tudok mutatni, egy el****ott érettségi. angoltudásom valahol az alap és középfok között lehet. tőkém 0, külföldi ismerőseim pedig nincsenek.


el lehet-e így indulni? ha igen hogyan? nem lennének nagy igényeim: aludni, enni, félrerakni tudjak, és valamennyi szabadidő is jól esne, hogy el tudjam kezdeni építeni magam. meg persze nem szeretnék kikészülni attól, amit csinálok. (bár lehet, hogy mégis túl sok elvárás). akinek van tapasztalata az újrakezdésben, annak megköszönöm, ha megosztja.


(ha esetleg olvassa illetékes, az is érdekelne, hogy a mensa felhasználható-e ilyen célra, nem tudom, hogy ez olyan téma-e ami miatt megérné újra befizetni a tagdíjat.)


23f



2017. dec. 4. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, túl sok az elvárásod a "tudásodhoz" mérten.
2017. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát így valóban nehéz, de nem reménytelen. Nekem is csak érettségim van, közepesnél halványabb német tudásom mégis kijöttem. életem legjobb döntése volt.
2017. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elkezdenék gyüjteni, és azt a nyelvet tanulni, ahova menni szeretnél. Mensa csoportban esetleg kérhetsz segítséget, couchsurfing az elinduláshoz összejöhet.

alsóhangon min 500 eFt-ot összegyűjtenék tartaléknak, amivel elindulok.

Sok sikert!

2017. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tanuld meg használni az Excelt, vagy jelentkezz gyorstalpaló programozó képzésre. Most is fognak indulni, és vannak ösztöndíjas lehetőségeik is, ahol 3-4 hónap alatt megtanítanak mondjuk Javat programozni, és utána 1 évig munkád is lesz, mert segítenek kiközvetíteni partnercéghez viszonylag szép fizetésért.
2017. dec. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Programozási tudással pedig már ha van 1 év tapasztalatod is, akkor külföldre is könnyebben el tudsz menni dolgozni normálisabb pénzért, valamint ha nem penge az angol tudásod, akkor talán azt is elnézik.
2017. dec. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tudnál segíteni, hogy hol találok ilyen képzést?
2017. dec. 9. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:
ha eléred a google.hu-t akkor te is tudsz keresni
2017. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ami java programozó képzéseket nagyon dícsértek, mert intenzív és gyakorlatias volt az oktatás, és tényleg tanultak az emberek közben az a Greenfox, Braining hub, esetleg Codecool, de ez hosszabb képzés. Valamennyi angol nyelvtudás is kell hozzá, de nem egy eszelősen nagy.

Van felvételi vizsga, ami részben mensás féle logikai teszt, programozási logikai tudás (nem mély, csak, hogy vmi legyen, előprogramozni, hogy a felvételire fel tudj készülni küldenek anyagot is a jelentkezés után), és személyiségi teszt, és valamennyi angol.

A tanfolyam elvégzése után általánosságban elmondható, hogy az iskolák segítenek cégekhez való kiközvetítésben, és neked interjúznod kell, de ha a tanfolyamon odateszed magad, akkor ez nem kell, hogy problémát jelentsen. 220 e vagy plusz körüli fizetésre lehet számítani nettóban végzés után.

Az apróbetűs részük ezeknek a tanfolyamoknak, hogy végzés után a közvetített cégnél kell vállalnod ált. 1 évi munkát, amit nem hagyhatsz ott. (Viszont legalább biztos tapasztalatot szerzel ezzel, amivel később már nyugodtabban nézegethetsz álláslehetőségeket több helyen is.) Valamint van olyan konstrukció, amiben a munkabérből vonnak le kb havi 50-et egy utó részletfizetés címen (viszont jobb, viszonylag magasabb junior kezdőfizetés mellett)

A harmadik kitétel pedig, hogy végig kell csinálnod a tanfolyamot.


Az induló képzésekhez linkek:

Greenfox (erről csak jókat olvastam, utófinanszírozás 220 nettó mellett)

[link]

Reaktorlabs (100 000 biztosíték jelentkezéskor, cserébe pedig 300 nettó kezdő fizetés ösztöndíjasként 2 évig vállalt munkával, utófinanszírozottként 1 évig vállalt munkával havi 50 törlesztéssel)

[link]

Braining Hub (itt novemberben járt le a jelentkezési határidő, de pár hónapon belül lesz másik képzésük indítva, valamint munka mellett lehet végezni, de itt 300 000 a kaució, úgyhogy ezt csak megemlítem, itt ösztöndíjasként nincs utófinanszírozás, és nettó 250 fizetés van említve)

[link]

Codecool (ez egy hosszabb képzés, de jókat hallani róla)

[link]


Hirtelen most ezeket tudtam említeni

2017. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van még a Prograsters is, ami kifejezetten szimpatikus volt, viszont itt angol nyelven van a jelentekéshet való tesztkitöltés, de ez egy az egyben logikai tesztnek felelne meg egyébként.
2017. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2017. dec. 11. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!