Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e valaki vajon a világon,...

SMusket kérdése:

Van-e valaki vajon a világon, aki azt mondaná nekem, hogy tessék, itt van 1 millió Ft, hozd rendbe az életed?

Figyelt kérdés
Előre számítok az olyan válaszokra, hogy a Mikulás, Jézuska, Húsvéti Nyuszi, szüleim, menjek el dolgozni, stb. De ha másnak más jut az eszébe, akkor azt is szívesen meghallgatom. :D Van humorérzékem, ahogy az a kérdésből is látszik. :) Ahogy én gondoltam ezt az egészet, az inkább ilyen mentorféle, vagy akár úgy felfogni, mint egy startup-os befektetést. Nem gyerek vagyok, dolgozok, vannak tartozásaim, vannak terveim, céljaim, csak pénzem nincs. Bátyám nagyon okosan úgy fogalmazott, hogy "túl sokat dolgozol és kevés időd marad pénzt keresni." :) És mivel ezt inkább befektetésnek gondolnám, így idővel vissza is fizetném. Várom a válaszokat, de elsősorban a jelentkezőket. :D

2017. dec. 11. 20:32
1 2 3 4
 1/35 A jó édes ***** válasza:
65%
A magyar állam. Ha elvégezted az óvodát, általános iskolát, középsulit akkor máris megdobott úgy ~10 millió forinttal (iskolázás költségei, szüleid adókedvezményei, TB, stb.).
2017. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Én rendkívül hálás is vagyok ezért az államnak. :) Sőt, akkor még több is, mint 10 millió, mert főiskola is volt. De a kérdés a jelen pillanatra vonatkozott. :)
2017. dec. 11. 20:39
 3/35 anonim ***** válasza:
60%

Amint megkeresem az első milliárdom utalom is a pénzt. :/ :D

Amúgy vállalkozáshoz lehet találni EU-s támogatásokat.

2017. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
Nyugtass meg, hogy nem közgázt végeztél. Na most a befektetők azért fektetnek egy start-up-ba, mert látnak benne fantáziát, és remélik, hogy nem csak megtérül a pénzük, hanem a befektetésük többszörösét hozza vissza. Ha egy milliót nem tudsz összeszedni belátható időn belül (ami azért legyünk őszinték egymáshoz, nem egy akkora összeg, ami életszínvonalbéli ugrást eredményezne hosszútávon bárki számára), tehát mondjuk nem tudsz egy éven keresztül havonta egy százast félretenni, vagy uram bocsá' két éven keresztül egy ötvenest, akkor mi lenne a garancia arra, hogy egyáltalán képes lennél visszafizetni ezt a pénzt, nemhogy esetleg olyan hozamlehetőséget mutass egy befektetőnek, hogy úgy gondolja, kifejezetten megéri számára beléd fektetni a pénzét?
2017. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%
Ákár vázolhatnád is, hogy mire költenéd azt az 1 misit, és milyen ütemezésben. Hadd lássuk, mire is gondolsz.
2017. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
43%
2, nagyon max. 3 hónap alatt összeszeded ausztriai mosogatással. Ha ennyi fantáziád sincs, akkor más minek fektetne beléd? :P
2017. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

A 20.48-as kommentelőnek üzenném, hogy ha meglesz, akkor szólj és megadom a bankszámlaszámomat. :D

Az utánalévőt pedig sajnos el kell, hogy keserítsem, közgázt végeztem. :D Pénzügyet ráadásul. Bár az igaz, hogy egy nyelvvizsga még hátra van, így egy nagyon fain kis gyárban dolgozom. De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy teljességgel én voltam a hülye, mivel volt egy elég jól fizető állásom, csak minden pénzemet ráköltöttem egy nőre, sőt még többet is. Utána persze a munkát is otthagytam és elvállaltam ezt a príma kis gyári állást, hogy együtt lehessünk. 1 hétig tartott. :D De mielőtt ilyen marha lettem, vállalkozást akartam beindítani, persze az a pénz sincs már meg. És most gondolkozom, hogy hogyan tudnék ehhez az összeghez hozzájutni. Nem 1 év múlva összespórolva, hanem most. :)

2017. dec. 11. 21:00
 8/35 A kérdező kommentje:
20.59-nek üzenem, hogy az ausztriai mosogatáshoz is kell némi indulótőke. :D És továbbra is a most-on van a hangsúly, nem 2-3 hónap, vagy 1 év múlva. :D
2017. dec. 11. 21:06
 9/35 anonim ***** válasza:
60%
Öreg, ha van egy olyan üzleti terved, amivel meg tudsz győzni, holnap már utalom is a pénzt :D de most várjunk már... a pénzből te vállalkoznál, vagy csak adósságot fizetnél, és majd egyszer talán viszontlátja a befektető a pénzét?
2017. dec. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Hogy mire költeném az 1 misit? Nem fogok hazudni, mint írtam, tartozásom is van, azt megadnám belőle. A többiből pedig vállalkozást indítanék be. Persze kezdetben főállás mellett. Ha nem haragszol meg, akkor a vállalkozási ötleteimet nem fedném fel, csak előleg átutalása után. :D
2017. dec. 11. 21:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!