Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Nyugatról hazaköltöző...

A Nyugatról hazaköltöző magyarok miatt előfordulhat hogy véget fog érni a munkaerőhiány és jön a fizetéscsökkentések korszaka?

Figyelt kérdés

Egyre többen költöznek haza Nyugatról, honvágy, növekvő terrorveszély, ezerféle egyéb okok miatt.


Előfordulhat hogy megszűnik emiatt a munkerőhiány és a valamivel emelt béreket elkezdik csökkenteni?


Milyen hatással lesz ez a magyarokra ha ez lesz?


2017. dec. 16. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem úgy tűnik, mintha "a" nyugatról tömegesen költöznének haza az emberek. Biztos van, aki hazajön, de mindig is volt ilyen, egyedi eset, helyette meg megy ki más. Egyelőre tudtommal még mindig úgy áll a dolog, hogy az emberek kifelé mennének, csak ma már nem annyira gazdasági okokból, hanem az attól való félelemtől, hogy az Orbán-rezsim még 4-8 évre boldogít majd bennünket, és ki tudja, utána az ország milyen állapotban lesz.
2017. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Van erre bármi forrás? Mert én azt látom hogy többen mennek kifelé mint befelé...
2017. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Hagyjatok, Balazska, nem erdemes neki valaszolni. Nyilvan most is be van b*szva, es probal provokalni, hogy aztan anyazhasson egy joizut hogy mekkora nyomor van itt es hogy minimalberbol mennyire nem lehet megelni. Uncsi, jobarat, uncsi, talalj valami mas szorakozast.
2017. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem költöznek haza, munkahely hiány van, nem munkaerő hiány. A bérek pedig nem emelkednek.
2017. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alain Delon ***** válasza:
27%
Én a hetekben három emberről hallottam, aki kimegy, de egyről sem hallottam, hogy visszajön, aki már kint van. Akkor hogy is van ez, doktor úr?
2017. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

"Egyre többen költöznek haza"


Hát ezt 1000% merem állítani, hogy nem igaz. Nálunk még a legbambalérobb magyar se megy haza, aki nem hogy németül nem érti mit beszélnek hozzá, de még a magyarral is hadilábon áll... :D Hol is a forrás erről amúgy? Ja, mert hogy ilyen biztos nincs. Jóval többen mennek külföldre, mint fordítva...

2017. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A jó édes ***** válasza:
71%
A fiatal, jól képzett munkaerő mindenhol nagy hiány Európában, nem csak Magyarországon. Ahol meg még tenorveszély is van, ott még többet lesznek hajlandóak fizetni a cégek a kelet-európai munkavállalóknak, hogy ne maradjanak otthon.
2017. dec. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Pont az ellenkezőjét látom.
2017. dec. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Bazsi végre hallgattál az okos szóra és a felnőtt párkapcsolatok kategóriából visszahúztad a beledet ide :)

Remélhetőleg a fenekeden maradsz és nem garázdálkodód körbe ismét az egész oldalt!

2017. dec. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!