Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Államkincstárnál olvastam...

Államkincstárnál olvastam hirdetményben, hogy 0 kp felvételi díj van, csak a 0.3%, max 50e Ft illetéket kell fizetni. Tudok olyat, aki ÁK számlára kért átutalást emiatt. Ez hogy megy? Nyithatok ÁK-nál számlát, mint egy banknál? Vagy hogy csinálhatta?

Figyelt kérdés
2017. dec. 30. 16:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 50, hanem 6 eFt max.
2017. dec. 30. 16:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Államkincstárnál vezetett számla nem olyan, mint a banknál vezetett lakossági bankszámla - ez értékpapír számla.

Bővebbet itt olvashatsz róla:

[link]

2017. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt megtaláltam, de ebből nem tudom, hogy hogy fogadhat utalást valaki ÁK számlára. Ezért kérdeztem.
2017. dec. 30. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Az értékpapírszámlád tud fogadni utalást, hiszen az is egy módja annak, hogy fedezetet biztosíts állampapír vásárláshoz. Elméletben működhet az, hogy oda kérsz utalásokat, és utána felveszed készpénzben. Sok értelmét nem látom, mert ha a mindennapi pénzügyeidet intéznéd így, akkor macerás, ráadásul nyilatkozattal tudsz ingyen is pénzt felvenni ATM-ból. Ha meg alkalmi, akkor fizetheted az utalás díját meg a kp felvétel díját is.
2017. dec. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!