Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ténylegesen veszíthetek pénzt...

Ténylegesen veszíthetek pénzt kriptovaluta kereskedéssel?

Figyelt kérdés
37 éves vállalkozó vagyok, napi 12 órát ülök PC előtt. Van egy komolyabb megtakarításom, amely egy részéről akár nagyon hosszú ideig le tudok mondani, ha elveszítem sincs tragédia. Érdekelne a crypto-kereskedés, de nem célom az eszement meggazdagodás, a kereskedés inkább mint tevékenység/időtöltés vonz. Sok helyen olvasom, hogy "a crypto-kal csak óvatosan, mert őrült kilengéseket produkálnak"! A kérdésem, hogy "ÉS"? Pl. ha a gdax.com-on vásárolok valutát és beszakad az ára, attól a valutám még megmarad, csak szart nem ér majd. Ha meg pl. 2 hét múlva visszamegy, vagy emelkedik, akkor adom el. Vagy nem jól értek valamit? Sok helyen olvasok rémtörténeteket, hogy 10ezer dollárokat veszítettek, de hát hogyan? Ha felére bedől az ára, minek adja el? Mit nem értek jól? Mi ebben a rizikó? Sajnos sehol nem találok részletekbe menő leírást (angol nyelvű írásokat kerestem), mindenhol csak "okoskodás" van. Válaszokat előre is köszönöm!

2018. jan. 1. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha ismered a technologiat, es valoban hiszel benne, akkor vegyel. Ha csak meggazdagodni akarsz, akkor maradj tavol.
2018. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van gáz ha nem megy vissza az ára soha, vagy olyan sokára h nem éri meg kivárni, mert időegységre levetítve alig keresnél vag lennél csak 0-n.
2018. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Így van ahogy mondod, 1 bitcoin mindig 1 bitcoin. Amíg nem adod el nem realizálod a veszteséget.


Azért adja el mert többet fektetett be mint kellett volna és megijed, vagy mert azt hiszi még megy lejebb és majd visszaveszi még olcsóbban.


Néha sokat kell várni hogy visszamenjen, egyszer 2013 novemberétől kb. 2017 novemberéig, azaz 3 évig kellett erre várni.

2018. jan. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Hasonló, mint a tőzsde. A szereplők viselkedése befolyásolja a piacot. Ha elkezd bedőlni, beszakadni az ár, akkor mindenki ki fog szállni, aki pluszban van és így még alacsonyabb lesz az ár és így tovább. Mivel a kriptovaluták mögött nincsen semmi fedezet, ezért veszélyes lehet. Mondjuk az én fantáziámat is izgatja, lehet én is belekezdek. Sok szerencsét!
2018. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
#4 mert szerinted a dollar vagy a forint mogott van barmilyen fedezet? :)
2018. jan. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik jól éreztem, hogy inkább emberi butaság/naivitás áll a veszteségek mögött. Van itt esetleg olyan, aki napi kereskedést folytat Altcoinokkal?
2018. jan. 3. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Van egy másik oldala is, ha folyton adja veszi de sose adózik nem tart be egyes szabályokat, akkor adóbírsággal is megcsúszhat.
2018. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Flash! ***** válasza:
100%

Van kockàzata.

Lent maradhat az àr ès ugye vagy sokàra megy vissza vagy soha.


Hackertàmadàsos lopàsok.Csalàsok.


Kormànyok bankok bìròsàgi hatàrozatok negatìv hatàsai.


Rossz èrtèkre beàllìtott stoploss-okat is benèzik sokan mikor csak lejjebb (vagy sokkal lejjebb )old ki akkor amikor talàl összekapcsolhatò vevőt az eladàsra.

Erre van a limit opciò ezt elkerülni.

Ha nincs beàllìtva limit akkor egy nagy zuhanàs ès gyors visszakorrigàlàs esetèn mèg az is megeshet hogy a gèphez visszatèrve azt làtja az ember hogy maradt majdnem ugyanaz az àrfolyam de lezsugorodott a befektetèse a "semmin"

Csùnya szìvàs.


A temèrdek merevlemezen maradt, meg kòdelfelejtős eset.


Ja ès rossz cìmre küldve is szinte bizonyosan bùcsùt integet a tulajdonos a befektetèsènek.


Szòval nem lehetetlen pènzt veszteni.


A market meg hit ès bizalom kèrdèse.Igazàbòl

amilyen fènyes lehet a jövő ,ugyanùgy negatìv forgatòkönyvek sem kizàrtak.


Mindamellett sok a fals ès hamis infò, a tutit pedig senki nem fogja megmondani aki igen az meg hazudik.

Youtube-on azèrt sok technikai kèrdèsre vàlaszt talàlni.


ccn.com, coinmarketcap.com is hasznos oldalak persze szűrni ès disztingvàlni mindig minden esetben szüksègszerű.

2018. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!