Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az legális hogy minimálbéres...

Az legális hogy minimálbéres fizetést kapok számlára, a többit meg zsebbe kapom?

Figyelt kérdés

Milyen előnyöm/hátrányom lehet ebből?

Érhet engem emiatt valamilyen kár?

Ha igen, kihez fordulhatok?



2018. jan. 7. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Igen, Balázska, ez teljesen legális és jogszerű.
2018. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Feketén kapod a fizetésed egy részét, se te, se a munkáltató nem adózik utána. A feketemunkát pedig büntetik, ha lebuksz.
2018. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván nem legális. Ugyanis a zsebbe kapott pénzről más nem tud, így se te, se a munkáltatód nem fizet semmit utána, ami ha kiderülne, abból lenne némi gond.

Illetve ha neked még lesz nyugdíjad, vagy valamilyen ellátásod, amit a munkabéredből fognak kalkulálni, akkor kevesebb ellátást kaphatsz, mint amennyi egyébként járna, ha minden forintot hivatalosan kapnál.

2018. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

"Milyen előnyöm/hátrányom lehet ebből?"


Kevés nyugdíj, nem kapsz hitelt, nem tudsz félrerakni.

2018. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem éppen legális, és valóban a kevesebb fizetésből kevesebb nyugdíj lesz, ha meg szóvá mered tenni, akkor a főnök kirúg és rosszabb esetben meg is ver.
2018. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Károd nem feltétlen lesz ebből, annyi, hogy kisebb a nyugdíj alap, de ha úgy vesszük, megkapod a munkád után ami jár.
2018. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

manapság nem nagyon lehet megmondani, mi előny és mi hátrány. én például, aki még a munkaévei elején jár, és legalább egy 40-45 évet le kéne dolgozom, mostani szóbeszédek alapján kitudja, mekkora nyugdíjra számíthatok addigra.


nem legális, de ha az ember félre tud rakni, akkor kit érdekel? lényeg, hogy be vagyok jelentve valamennyivel, ez alapján rendezve van a tb-m is.

2018. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs más lehetőséged akkor fogadd el, ha van más, akkor jelentsd a nav-nak. Nekem volt szerencsém megtennem. Sokat filòztam, mert nem lehetett név nélkül bejelentést tenni, de tettem. Ez volt kb 1,5 éve. A cég ugyan ùgy működik, tudtommal azòta is feketén. Engem nem keresett meg senki.

Előzmény: kaptam egy ajánlatot. Elmondták h mennyit kapok fehéren, mennyit feketén, én meg megmondtam h köszi, viszlát.

2018. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
nem.legális,.de ameddig ilyen birkanép maradunk, normális!
2019. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!