Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyar Posta, kínából rendelt...

Magyar Posta, kínából rendelt áru csomagja. Miért teszi a kapura ha nem fér a postládába?

Figyelt kérdés

Kínai webshopból rendeltem egy árut. Most jött meg valószínűleg. Beszéltem a postással telefonon(legalább felhívott).

-Közölte, hogy a kapu tetejére teszi a csomagot ha nem vagyunk otthon. (Persze, hogy nem vagyunk)

-Kértem, hogy dobjon be egy értesítést, és én elmegyek a postára. Azt mondta,azt nem lehet. Miért?

Szerencsére a csomagot át tudtam kérni máshova, így több mint valószínű, meglesz.


Mégis,milyen eljárás hogy egy csomagot a kapura rátesznek? 2 perc alatt ellopják! AZon kívül, hogy ne vegyek semmit a kínaiaktól, hogy küszöbölöm ki hogy a csomagom ne kerüljön a postás miatt illetéktelen kezekbe?



2018. jan. 8. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Elég furcsa a hozzáállása, legalább a szomszédnak adná be.

Vagy "dobja" be a kertkapun belülre, ami nyilván megint csak nem normális, de talán nem lopják el.


Amúgy én örülnék, ha bedobná a kertbe, mert a franc akar még postára menni feleslegesen, ha ő már egyszer elhozta.


Minek cipelné tovább vissza a postára.

Nekem minek menne el vele plusz x időm.

Nem szennyezem a környezetet, zajjal, bűzzel, ha autóval megyek a postára.

Nem tartom fel a postán az embereket, nem terhelem le feleslegesen a postai alkalmazottat, hogy keresse elő megint a csomagomat.

Stb. stb.


Szóval minden a mellett szól, hogy hagyja ott a postás a csomagot, viszont ne a kertkapun mert ahogy írtad, ellopják.

2018. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A jó édes ***** válasza:
23%
Minek rendelsz olyan levelet házhoz, ami nagyobb, mint a postaládád? A kínai posta nem fizeti ki a magyarnak a plusz szolgáltatásokat (postán átvétel, MPL kézbesítés), csak azt, hogy a kézbesítő kiviszi és odaadja, ha otthon vagy - a postás meg nyilván nem akar kiszúrni veled, hogy visszaküldjék a csomagodat Kínába, mert nem tudtad átvenni.
2018. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha bedobta volna a kapun belülre, úgy hogy azt ne érjék el, nekem se lett volna kifogásom ellene, sőt...de a kapura (gondolom a kapufélfára) felrakni... borítékolható a lopás... Akkor már inkább a posta.
2018. jan. 8. 15:16
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
A nejem kolléganője csomagban rendelt egy laptopot 1 éve. Egyszerűen ott xarta a postás a bejárati ajtója előtt... magyar posta...
2018. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Az kemény, egy laptopot :)


Még jó, hogy nem vitték el :D

2018. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
írt is egy gyönyörű levelet nekik hálája jeléül... mi is pislogtunk, mikor mesélte, hogy megy haza, azt az ajtó előtt meg a 150ezres laptopja virit a földön....
2018. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
aki meg lepontozott, az biztos jobban tudja...
2018. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Panaszt kell tenni a postán, nem hagyhatja ott
2018. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván nem akarta a laptopot cipelni az Isten barma vissza a postára. Ez már egészen balkáni kézbesítés...
2018. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
hat igen. ennyire nem szent semmi... ennel csak az a jobb, amikor sogoromnak akartam karacsonyra csomagot kuldeni, szaloncukor, meg ilyenek, sose ert oda...
2018. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!