Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a pénzük a bankkártyán van?

Figyelt kérdés

Naponta olvasom azt a kérdést számtalan permutációban, hogy mikor jön meg a pénz a bankkártyámra / hogy tudom megnézni mennyi pénz van a bankkártyámon és társai.

Drasztikusan beszakadt az átlag IQ vagy miért történik ez? Ijesztő belegondolni, hogy ennyire .... hogy mondjam szépen, egysejtű emberek élnek és mozognak közöttünk.

Totálisan alapvető tudni, hogy a pénz a bankszámlán van (abba ne menjünk bele, hogy azok a valóságban csak egyesek és nullák), szerintem legalábbis. Aki ezzel nincs tisztában, honnan szed ilyen bődületes butaságot?


2018. jan. 15. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert egyszerű emberek, nem foglalkoznak ezzel, hogy valójában hol "tárolják" azt a virtuális pénzt. Ha ő a bankkártyájával fizet, akkor azon van a pénz.
2018. jan. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha szigorúan vesszük, akkor a bankszámládon sincs pénz, az csak egy virtuális nyilvántartás arról, hogy mennyivel tartozik neked a bank. Egyébként meg ha az adott bankszámlához az adott bankkártya van hozzárendelve, attól kezdve az egész csak nézőpont kérdése. Nyilván korrektül úgy kellene megfogalmazni, hogy "mikor érkezik meg a pénz, hogy a bankkártyámmal újra hozzáférhető legyen", de enélkül is simán érthető, ki mire gondol. De gondolom, jobban esik hülyézni az embereket, mert így okosabbnak érezheted magad.
2018. jan. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Arról nem beszélve, hogy hitelkártyákhoz például nem tartozik számla, hanem a kártyán írják jóvá, ha visszautalnak pénzt.
2018. jan. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TR75 ***** válasza:
47%

Én is szoktam mondani, hogy "veszek fel a kártyámról pénzt", és közben teljesen tudatában vagyok annak, hogy bizony abba a kis plasztikból (vagy akármiből) készült alkalmatosságba nem fér bele a pénzem, de nincs kedvem azt mondani minden egyes alkalommal, hogy "Veszek fel a bankautomatán keresztül pénzt a folyószámlámról", mert valószínűleg elküldenének a fasorba a társalgási nyelvre nem jellemző stílusom miatt. Ez inkább képes beszéd, esetleg tömörülés, vagy ilyesmi, ahol a kártya utal a bankszámlára/bankra/bankautomatára. Olyan ez, mint amikor valaki azt mondja, hogy "nincs senki a telefonban", "már megint Balázs/Tibi/Anettka van a tévében", holott valójában egy ember nem fér el egy telefonban, és bizony a tv csak egy elektronikusan előállított képmást mutat az adott személyről, nem mászik be 23671 televízió készülékbe (egyszerre) a szóban forgó személy (bőven elég az említettekből és hasonszőrű társaikból egy is). És ha valaki azt mondja, hogy "Hallottam egy jó számot a rádióban", akkor nem arra gondolok, hogy "Azta, ez a csávó/bige benne volt a készülékben, és ott hallotta" (jobb esetben "Azta, ez a bige/csávó elment a rádió épületébe és ott hallott egy jó számot"), sőt, nem is arra gondolok, hogy "a készülékben hallotta azt, hogy 69 (ami ugye egy jó szám)", hanem arra, hogy lejátszottak egy jó dalt, ami tetszett az illetőnek, és ő ezt hallotta. Nem gondoljuk azt, hogy aki ilyet mond, az értelmi fogyatékos, vagy hogy szimplán sötét, mint az anyaföld.

Arról lehet vitatkozni, hogy vajon valóban helyes-e így mondani. Szerintem amúgy igen, mert, mint mondtam, képes beszédről van itten nagyba' szó.

És az megint más kérdés, hogy azok az emberek, akik a technikai vívmányok területén nagyon le vannak maradva, vajon tisztában vannak-e mindezzel. Valóban nem feltétlenül, de annak idején is voltak olyanok, akik a tévé mögött keresték a bemondónőt (vagy nem hitték el, hogy Kabos Gyula már meghalt, mert hát ott beszélt és mozgott).

Az a helyzet, hogy a technika olyan mértékben felgyorsult, hogy most már könnyű teljesen lemaradni. Nekem is van olyan ismerősöm, aki gyakorlatilag digitális analfabéta (és a negyvenes éveiben jár), de minden korban voltak olyanok, akiknek az ő idejükben lévő csúcstechnika már az érthetetlen kategória volt.

Na, köszönöm, hogy elmondhattam a véleményemet (pedig ki sem nyitottam a számat).


Mondjuk, az is lehet, hogy csak trollkodsz.

2018. jan. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Ez amolyan egyszeűsítės. Nem tudatlanság. Vannak dolgok amikre van egy kėt szavas egyszerűsített szóhasználat a köznyelvben. Teljesen elfogadottan ės egyėrtelműen (kivėtel az ilyen okoskodó barmoknak mint te) amikkel úgymond helyettesítenek egy körülmėnyesebben körülirható folyamatot. Ilyen ez is. De ezernyit lehetne mondani...
2018. jan. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

"Veszek fel a bankautomatán keresztül pénzt a folyószámlámról"


Mondhatnád, hogy veszek fel pénzt a "kártyámmal", vagy a "bankautomatából", vagy a "számlámról". Mindegyik kellőképpen egyszerű lenne, ugyanakkor helyes.


Az utóbbi egy évben figyeltem fel én is a jelenségre, hogy az emberek tömegesen azt emlegetik, hogy kártyára kapnak, utalnak, töltenek pénzt, illetve onnan vesznek le. És egészen biztos vagyok benne, hogy a többségük nem egyszerűsít, hanem lila gőze sincs a témáról.

A bankban sem számlát nyitnának, hanem "bankkártyát csináltatnának". Engem idegesít ez a pongyola fogalmazás, műveletlen ember benyomását kelti bennem.

2018. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem trollkodom sajnos, pont ugyanazt figyeltem meg, mint a 6-os válaszoló. Érdekes kérdés szerintem, hogy vagy mostanság szabadult internet közelbe egy pénzügyi kultúrával totálisan nem rendelkező réteg vagy általánosan ennyire tudatlanok az emberek és ezt még fel is vállalják. Utóbbi szerintem rettentő szomorú, hogy ilyen alapműveltséget nem tudnak sehol magukra szedni. Oké, hogy egyesek szerint ez csak megfogalmazás, de aki azt sem tudja, most hol van valójában a pénze, mégis mennyire hozhat értelmes pénzügyi döntéseket?

Tisztában vagyok azzal (le is írtam), hogy a bankszámlán lévő pénz olyan formában csak virtuális és a hitelkártya meg nem a saját számlához van kötve, mint a rendes bankkártya, de hitelkártyára nem is megy fizetés és KP-t sem lehet felvenni.

Köszi a választ, akinek sikerült személyeskedés nélkül írni, végül is az ötössel sincs baj, hisz belátta, hogy ő egy ilyen egyszerű ember, kár, hogy tényleg a tudatlanságot terjeszti.

Én amúgy "kiveszek/felveszek pénzt a bankból/automatából" ezen nem tudom mi a körülményeskedés. Akinek persze nem inge, az nem veszi magára... :)

2018. jan. 16. 08:27
 8/11 TR75 ***** válasza:
53%

#7

"belátta, hogy ő egy ilyen egyszerű ember".

Pár sorból meg tudtad állapítani ezt a nagy bölcsességet?

Még jó, hogy a kérdező nem személyeskedik :-D


Elárulom, én olyat is szoktam mondani, hogy "Veszek fel pénzt", és akkor automatikusan azt értem alatta, hogy a számlámról, bankkártyával. Más is így érti. Nem azt, hogy a járdáról, vagy egy kútból. Ez sem pongyolaság.

Azt gondolom, lehet, hogy "drasztikusan beszakadt az átlag IQ" (be tud szakadni?), de az EQ-val is bajok vannak.

Na, jó van, készülődök, mer kő felvennem pénzt a kártyámró. Remélem, lesz rajta péz.

2018. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert az ország 2/3 része utolsó, suttyó proli, aki csoda, hogy el tudja látni magát...
2018. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Azért, hogy ezen stresszelj és kitépd az összes hajad emiatt.
2018. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!