Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora az az összeg, aminek...

Mekkora az az összeg, aminek segítségével fent tudod tartani magad miután elköltöztél a szüleidtől?

Figyelt kérdés
Itt most nem a kezdeti nehézségekre gondolok, amikor be kell bútorozni a lakást, hanem, amikor már hosszú távon nem laksz otthon, hanem elköltöztél a szüleidtől. Bár mellékesként az is érdekelne mekkora az a kezdőösszeg, amivel el lehet indulni.

2018. jan. 19. 02:34
 1/8 anonim válasza:

Ez azért sok mindentől függ :D Mennyibe kerül az albérlet és mellé a rezsi. Ha vagy olyan szerencsés hogy saját lakhelyed lenne nem bérelt akkor máris sokat spórolsz.

Mennyit szeretsz enni és mit, nyilván ha minden nap rendelsz és nem magadnak főzöl az megint több. Szeretsz-e bulizni hétvégente, vagy inkább otthon töltöd 'spórolósan' és még lehetne millió mást sorolni amitől függ. Kezdésnek szerintem olyan 120-150 ezer körül jó lenne, igaz félrerakni nem sokat tudnál a mai albérlet árak mellett. Ha viszont saját akkor szerintem 80-100ezer is elég hogy fent tarts saját magad.

2018. jan. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem bulizok, spórolósan élnék.
2018. jan. 19. 22:49
 3/8 Pupusz ***** válasza:
Attól is függ, hogy hol szeretnél élni és hogy egyedül, vagy másokkal. Bp-en 100.000/hó alatt nem találsz albérletet, max. egy szobát. A rezsi minimum 30, de inkább 50.000. Ez igényektől és a ház korszerűségétől is függ. Pl.: alap tv csomag: kb. 2-3000Ft, full csomag, szélessávú internettel 17-18.000Ft. Panelprogramos házban alacsonyabb a rezsi, de ott is van közös költség, ami 5-10.000Ft havonta. Ha ketten laktok két szobásban, akkor feleződnek a költségek, ha közösen főztök, akkor a kaja is olcsóbb. Az étel költsége is igény függő. A minimális 1000Ft/nap, de ez igen spórolós. A lakhatáson kívül más költségeid is lesznek. Utazás, bérlet, ruha, gyógyszer, telefon költség, könyv, némi szórakozás stb., és a váratlan kiadások, amihez félre kell tenni, hogy legyen, amikor kell. Bútorozott albérletet is ki lehet venni, de lehet venni használt bútort is. Egyedül, Bp-en 200.000Ft/hóból is alig jössz ki, csak nagyon nagy fakírsággal. Viszont 200-300.000-et simán meg tudsz keresni, ha egy kicsit is ügyes vagy, szorgalmas, megbízható. Albérletben minimum két havi kauciót kérnek előre.
2018. jan. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyedül élnék, és vidéken. Némi szórakozás alatt nem tudom mire gondolsz, de ha a bulizásra, akkor nem szoktam bulizni.
2018. jan. 20. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a lakhatás adott és célod a túlélés, akkor 40.000Ft körül.


Ha albérlet is kell, de élni is akarsz, akkor attól függ, hogy vidéki nagyváros, vagy kisváros, annak függvényében változik az albérlet ára. Szerintem 150-ből már fent tudod magad tartani, legyen vidéki nagyváros (garzon 70-80 rezsivel) vagy kisváros (50-60rezsivel) a maradék a megélhetés és szórakozás, vagy spórolsz havi 10-15-öt, hogy nyáron el tudj menni valahova.

2018. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. A a lakhatás nem adott a környéken kisebb városok vannak és albérletben élnék.
2018. jan. 20. 14:18
 7/8 A kérdező kommentje:
És a cél természetesen a túlélés, nem nagyon szoktam szórakozgatni.
2018. jan. 20. 14:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 35-re tippelek.
2018. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!