Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tuudjáátok mit hol, és...

Honnan tuudjáátok mit hol, és hogyan kell intézni?

Figyelt kérdés
Először is, tudok írni, csak a gyakori azt kérte kerüljem a "tudjátok" szövegeket a kérdésben, szóval direkt írtam így! Szeretek mindent előre tudni. Félek az ügyintézéstől. Attól, hogy valami olyat kérdeznek, amiről fogalmam nincs és majd nézek, mint Rozi a moziban, vagy inkább benyögök valami hülyeséget, és az ügyintéző néz teljesen hülyének(jogosan). Ez nem csak félelem, mert volt is ilyenre eset. Telefonon is ez van, mármint ilyen hivatalos ügyeknél, amiről fogalmam nincs. Csak egy példát említve, honnan kellene nekem azt tudnom, hogy ha nappali okj képzésen vagyok, nem lehetek bejelentkezve munkanélkülibe? (nem személyes példa, csak most ez jutott eszembe) Jó lett volna egy ilyen tantárgy az iskolában, amin ezeket elmondták volna. Emiatt kicsit életképtelennek érzem magam. Van kicsi önbizalomhiány is, de szociális fóbiát azt annyira nem mondanám, mert próbálok közvetlen lenni általában az emberekkel(sok ember előtt mondjuk nem szeretek szerepelni, de az azért más) Szóval ti minden egyes dolog után így utánanéztek? De hol?

2018. febr. 1. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a neten olvasok utána, vagy megkérdezem a családomat, barátaimat. A feltee kérdéseknél meg adj időt magadnak a gondolkodásra. Ha valamit nem tudsz , akkor közlöd hogy sajnálom de ezt nem tufom. Hidd el mások is lesnek mint a moziban egy ügyintézésnél.
2018. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Neten megnézem, mi a dolgom, mit szeretnék; odamegyek, elmagyarázom, mit akarok, megkérem, hogy emberi nyelven beszéljen (NE svájci németül :D ), és kb. öt perc alatt elintézek bármit.


Bank, fogorvos, hivatal, SBB... tudok németül, de régen használtam, így ezek az első időben eléggé kihívásnak számítottak, mert féltem beszélni, de gyorsan belejöttem.


Ha meg valamiben nem vagyok biztos, máig megkérem őket, hogy írják le két-három felsorolásban.


Szóval, nyugi, ha nekem egy tökidegen országban sikerül mindent elintézni (jó, a házasság még érdekes lesz majd :)), akkor neked otthon biztosan menni fog.

2018. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát, hasznos volt és megnyugtattatok kicsit! :)


#1 igen igazad van, ez csak olyankor ciki, ha mondjuk mondják, hogy adjam oda ezt vagy azt mikor azt sem tudtam, hogy nekem kellene-e ilyennek lennem, és akkor megkérdezik miért nincs, én meg bevágok egy olyat, hogy "fogalmam nincs" :D érzem, hogy totál hülyének néz.


#2 sokszor még azt sem értem, magyarul mit beszélnek, úgy túlbonyolítják.. :D nekem igazából azzal van bajom, hogy nem tudom kifejezni magam. Te ügyes vagy! :D

2018. febr. 2. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!