Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Abból lehet bármi probléma ha...

Abból lehet bármi probléma ha ismerősök rajtam keresztül rendelnek ebay-ről?

Figyelt kérdés

Mármint ideadják az árát, én meg megrendelem nekik, és ha megjött odaadom nekik, ha meg valami miatt nem jön meg akkor visszaadom a pénzt...


Ilyen párszáz forintos cuccok pl szappan, kulcstartós lézeres zseblámpa stb...


Arra gondolok hogy rám szállhat emiatt a nav vagy az apek?


Apám teljesen rá van feszülve és állandóan cirkuszol velem emiatt, hogy majd jön a nav meg megbüntetnek meg minden, de akiknek szoktam rendelni nem értenek hozzá, ( 2 személy ) meg asszem bankszámlájuk sincs.



2018. febr. 14. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha te rendeled és látod hogy pl nem tiltott haditechnikai termék, stb, akkor nem lehet bajod. A nav tudtommal nem a vásárlásokkal, hanem az üzletszerű eladásokkal foglalkozik.

Annyi, hogy amíg te nem kapod vissza a pénzed, ha nem jönne meg, egy vasat sem fizetnék vissza a helyedben amíg te sem kapod vissza a paypal- től, mert ugya a paypal felelősséget vállal, elvileg. Szóval oké, hogy te segítesz, de azért vállalják már a felelősséget.

2018. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt tudom hogy felelősséget vállal, én még nem jártam így szerencsére, tesóm igen, de én is jelezném hogy nem kaptam meg a pénzt.
2018. febr. 14. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebből így, ahogy leírod, nem lehet bajod. Mindenki rendelt/vásárolt már dolgokat a szüleinek/gyerekének/szomszédnak/akárkinek. Az se érdekli a NAV-ot, ha 20 karton szappant veszel egyszerre, max az, hogy aki eladta, az tud e számlát adni, de ez abszolút nem a te gondod.
2018. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha EU-ból rendelsz semmi gond nem lehet, EU-n kívülről bizonyos összeg felett jöhet áfa és vám.

[link]


[link]


Amúgy nem kötelező magadhoz rendelni, adhatsz meg más címet rendeléskor, egyből mehet annak a címére akinek rendelted.

2018. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!