Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy telek ami a párom...

Van egy telek ami a párom apukája nevén van, van rajta egy kis háziko amibe a párom apukája anyukája lakik. Szeretné a párom apukája a kislányunkraniratni az egész telket vagy a felét de most néztem meg a földhivatali papírt és van rajta tartozás!?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a teendő? 90ezer ft intrumjisticas tartozas van rajta 145 ezer ft a helyi város önkormányzatának. Ezek biztos... de még láttam ott valami 300 ezres dolgot is de az ugy van irva h az mar lejart... igy a felét rá tudja iratni a 2 éves gyerekre tartozások nélkül?
2018. febr. 20. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
De mi értelme van ráíratni egy 2 éves gyerekre? Ha a házra van terhelve a tartozás, akkor az rajt is marad, ha nem fizetik ki.
2018. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Azert célszerűbb utána érdeklődni mert az a pár szó, hogy és járulékai sokat jelenthet. Az csak a tőke amit ott látsz rajta.


Nemrégiben 11 végrehajtással vettem meg egy fél ingatlant a vételárból mire mindent kifizettem meg töröltettem a tul lapról az eladó alig pár száz ezret kapott kifizetéskor, milliók helyett.38.000-50.000-es tartozások milliós tételekké nőttek évek alatt.


Igy a hitelező, végrehajtást kérő engedélye is kellhet hozzá, ha egyáltalán engedik.


Gyerek esetén pedig a gyámügy is képbe kerülhet, ha jól tudom felnőtt koráig a gyereknek.

2018. febr. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Valószínűleg azért akarnák átíratni, hogy ne tudjanak foglalni. De mivel már rá van terhelve a tartozás a házra, így nem fogják engedni, fedezetmegvonás lenne, ami bűncselekmény.
2018. febr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem azer akarjuk ra iratni! Hanem tobb testver van osszesen 4 es mi oda epitkezunk! Es szeretnenk h a mi reszunk a milyen maradjon!! De akkor amig nincs kifozetvr a tartozas addig nem is engedik at iratni? Kulonben az en nevemen es a parom neven is van tartozas ezert maradt a gyerek
2018. márc. 12. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!