Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsde, értékpapír? Amikor...

Tőzsde, értékpapír? Amikor elindult a Bitcoin, hol lehetett volna vásárolni? Szeretnék most induló új dolgokba feltetni, hol tehetem meg? Magas hozam, vagy bukom a pénzt.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 18 óta dolgoztam, 6 év alatt összespóroltam 7 millió ft-ot.

Vettem egy autót másfélből, a maradék 5,5 milliót viszont ellopták.

Nem szeretném részletezni, teljesen mindegy is. A lényeg, hogy szinte semmibe veszett 6 évnyi munkám. Nagyon nehezen, de feldolgoztam, viszont szeretnék olyan dolgokba fektetni, amiknél nagy a kockázat, tehát simán elbukhatom hamar mindenem, viszont ha esetleg bejön, akkor az eltűnt pénzem jöjjön vissza.


100-300 ezer ft közötti összegben gondolkodtam, és olyan 3-5 millióval már elégedett lennék, 12-18 hónapon belül max.



Van ez a nagy bitcoin mánia... állítólag aki az elején vett, és most adná el, pár 10 ezer ft-ból milliárdos lenne.


Hol lehetett volna venni?

Hol lehet ilyen új dolgokat találni?

Pl hogyan lehet tőzsdei értékpapirokat venni? Olyanokat vennék, amik nagyon szeszélyesen mozognak, vagy újonnan indult dolgok.


Hátha bejön. Nem sajnálnám ezt a maradék 100-300 ezret, ha elmegy, elmegy.


Ötletek, tippek?


Nem az érdekel, hogy konkrétan mibe fektessek, hanem hogy hol lehet ilyen dolgokat venni?


Azt sem szeretném, hogy valami olyan oldalon vásároljak, ahol ha esetleg bejön, nem fizetnek ki, stb...


Köszi mindenkinek!


2018. febr. 21. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Fórumokon lehetett venni , de már lemaradtál . 7-10 éve vettél volna és a januári csúcson eladtad volna az lenne nyerő .
2018. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Őszinte lesznek. Nagyobb esélyt látok rá hogy egy kaszinóban nyersz, vagy tippmixen mint a tőzsdén... Egyébként ha bemész bármelyik bankba és nyitsz értékpapír számlát tudsz rá venni részvényeket. Kérhetsz hozzá netbrókert is, vagy ahogy éppen hívják és otthonról is tudsz-adni venni. Vagy a bankban segítenek. Bár 100-300 ezer forinttal nem fognak nagyon komolyan venni...
2018. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha vissza akarod nyerni akkor nem dolgoztad fel.


Leggyorsabb a kaszinó 9,9% esélyed van 300 ezerből 3 milliót csinálni 10 másodperc az egész, 1 pörgetés, provably fair, nem tud csalni az oldal.


Gyorsan Bitcoin/altcoinok/tőzsde tőkeáttételes kereskedésével nyerhetsz/bukhatsz.


Pókerezhetsz is ha értesz hozzá.


Hosszú távon meg Bitcoin vétele és nem nyúlni hozzá, ennek még értelme is van.


Vannak még ICO-k, HYIP-ek, itt nulla kontrollod mert másba fektetsz és szinte biztos a bukás, a legtöbből semmi nem lesz vagy eleve ponzi/átverés volt.

2018. febr. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha vissza akarod nyerni akkor nem dolgoztad fel. "


Pontosan. És ez azért baj, mert nem reálisan fogsz gondolkodni és kiszállni adott pillanatban, hanem folyton az elveszett pénzedet fogod űzni, hajtani, ami nem fog visszajönni, hiszen irreális célt tűztél ki: évi 50 % már nagyon jó hozamnak számít, tehát ha 450 ezret csinálsz belőle, az is jó - de 300 ezerből 3 milliót 1 év alatt ... ?

2018. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1000% hasznot szeretnél egy év alatt.

A biztonságos befektetés 7-9% között van. Vagyis szinte biztos bukás lesz. Mikor egy Bitcoin 1 dollár volt, senki nem gondolta, hogy hatalmas értéket fog képviselni. Aki mást mond az hazudik.

Aztán beszálltak a kínaiak, legalizálták, és elérte az 1000 dollárt. Tavaly a japánoknál legalizálták, azóta van felfelé menet. De a két dolog között volt 4 év szünet.

Most pedig együtt mozog a tőzsdével, eddig mindenki azt hitte, majd milyen jó lesz, mert ha bukik a tőzsde emelkedni fog az árfolyam. Pont nem ez lett belőle.


Bitcoint tudsz venni az online tőzsdéken, bár mostanába, a legnagyobbak szépen lelopkodják a pénzt a kártyádról. Ugye Coindesk és társai.


Marad a szerencsejáték. Rouletten 3-4% esélyed van, a többi gépen kicsit kevesebb.

2018. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Látom nem volt elég nagy lecke az 5.5 misi elbukása, el akarod bukni az is amid még maradt. Csak így tovább!
2018. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem akarok okoskodni, de nem autót kellett volna venni, hanem akkor kellett volna befektetned amikor még volt pénzed. 300 ezerből nem fogod te visszahozni a veszteségeid barátom.
2018. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!