Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem veszem át...

Mi történik, ha nem veszem át az utánvétes csomagot?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb összegű csomagról van szó (65000)

Származhat bármi bajom abból,ha nem veszem át a csomagot?

Egy internetes shopból van a rendelés.


2018. febr. 26. 21:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
mondd le, mielőtt feladják!
2018. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
44%
Semmi bajod nem lesz ha nem veszed át. Én is gondoltam már meg magam netes vásárlás után nem is egyszer. A törvény szerint utánvétes csomag esetén akkor jön létre a vásárlás ha kifizeted a vételárat. A csomagot így átvenned se kötelező hiába rendelted meg. Volt olyan, hogy megrendeltem a ruhát aztán 1 nappal később böngészés közben megtaláltam máshol olcsóbban. Írtam az ügyfélszolgálatnak, hogy mégse kérem erre közölték ők már elküldték és nem fognak plusz munkát csinálni maguknak, hogy visszafordítsák. Oké akkor ha ti így akkor énia így. Át se vettem mert ha átveszemnés visszaküldöm annak plusz költsége lett volna.
2018. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Kettes rosszul tudja. Amikor megnyomod a megrendeles gombot, letrejon egy szerzodes,ami az utanvet kifizetesere kotelez teged. Ha nem veszed at, akkor jogi uton kovetelhetik, de ez egyartalan nem szokas, hiszen sokba kerul.
2018. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
37%

"Ha nem veszed at, akkor jogi uton kovetelhetik,"

OK, de mitis?

2018. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
49%

""Ha nem veszed at, akkor jogi uton kovetelhetik,"

OK, de mitis?"


Nézd, te se szívesen vennél fel egy csomagküldő alkalmazottat a webshopodba, ha az ilyen felelőtlen szőke p i cs á k téged is 1500 Ft-os postaköltégekbe vernének, és nem veszi át, mert talált olcsóbban is műszempillát. És azt is megrendelte gyorsan. Aztán talált mégolcsóbban és másodikat sem fogja átvenni.

Már 3000 forint postaköltséget elégetett, és 3 postás is az ő kénye kedve szerint szaladgál a csomagjaival.

Mert ő mindenre rányom felelőtlenül, ami megtetszik neki. Aztán meg arcátlanul nem veszi át a saját megrendelését.

És sajnos az ilyen arcátlanokat senki nem tanítja meg kesztyűbe dudálni, mert a fenének van kedve a bíróságra szaladgálni.

Mert jól tudja a #3-as, a jog szerint a vásárlás a neten megköttetett, és mindkét fél számára kötelezettségekkel jár. A kis arcátlan nyomkodó lenne a legjobban felháborodva, ha visszaírnának neki, hogy sajnos az legolcsóbb műszempilla elfogyott, hiába nyomkodta le...

2018. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
kötelező átvenni, de 1500 forintos műszempillákért nem szoktak polgári perre menni (sem 65000-ért) a webshopok, nem éri meg, inkább elkönyvelik a veszteséget vagy sok helyen nincs is utánvételes lehetőség.
2018. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
57%

Az történik, hogy rohadt mérges leszek és megszüntetem az utánvétet.

Nem tudom, mikor jutunk már el oda, hogy felelősséget nem vállaló emberek játszótere nem az interneten van.

Megrendeltél valamit, amire úgy gondolom, szükséged lehet. Mit szórakozol emberekkel: az eladó leszámlázza a megrendelésedet, becsomagolják, a futár totál feleslegesen rohangál napi 100 csomaggal, aminek a felét nem veszik át, aki meg tényleg meg akarja kapni, az meg csak később kerül sorra. Minimum 3 ember dolgozik feleslegesen a TE játszadozásod miatt.

Csak mondom: karácsonykor volt olyan webáruház, aminek milliós kárt okozott az ilyen visszaküldözgetés.

Remélem, a webáruházak minél hamarabb megszüntetik az utánvétet, mert csak felhúzom magam az ilyen felelőtlen embereken.

Minimum 30 oldal van ilyen "meggondoltam magam"-al tele.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=meggondolta..

2018. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Ja, és amire még ez a sok felelőtlen ember nem gondol:

az eladó leszámlázza, majd a visszaküldött csomagnál meg le kell sztornóznia a számlát.

Egy csomó felesleges munka, papír, emberek ugráltatása, stb.

Grrrr.

Más lenne, ha megérkezik a termék és nem olyan, mint az interneten láttad - akkor azt mondom, oké - de hogy csak így "játszadozz"...

2018. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

"Ha nem veszed at, akkor jogi uton kovetelhetik,"

OK, de mitis?


Oda-vissza postaköltséget

2018. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

""Ha nem veszed at, akkor jogi uton kovetelhetik,"

OK, de mitis?


Oda-vissza postaköltséget"


Így van: épp most jövök a postáról, előttem egy eladó állt, visszafordult a csomagja, így nem csak a feladáskor kifizetett 950-et kellett kifizetnie (mert ugye utánvétnél először az eladó kifizeti a feladást), hanem a visszakézbesítésért is 950-et kellett fizetnie: így aztán 1.900 ft-al "tették beljebb" egy csomaggal, azaz ennyi kára keletkezett.

2018. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!