Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez egy átverés...

Szerintetek ez egy átverés volt az eBay-en?

Figyelt kérdés

Most március 3.án rendeltem az eBay-en egy kabátot mert eléggé megtetszett viszont szerintem ez biztos átverés volt és még annak ellenére is megrendeltem mert egy téli kabát volt aminek ilyen szőrmés volt a kapucia férfi kabát ami kb szerintem olyan 10e Ft lehet kb ott viszont kb olyan 1000 Ft volt és még arra 700 Ft szállítás úgy voltam vele hátha megjön hátha nem és tudom nem nagy pénz de kíváncsi lennénk arra ha legközelebb esetleg ilyenben keverednek az eBay-en akkor mit kell csinálni ha esetleg nagyobb értékű terméket rendelek amúgy meg ez volt az első rednelesem ott!


A lényeg az hogy 3.án megrendeltem és 4.én kaptam egy e-mail-t, hogy elvileg fel lett adva ma viszont amikor megnéztem rendelésemet az eladó valamiért törölte magát és volt ott egy olyan, hogy az eBay sajnos eltávolította ezt az eladót mert valaminek nem felelt meg stb. És ott volt egy link amire rámentem és bepipáltam azt, hogy nem kaptam meg és oda írtam, azt, hogy szeretném vissza kapni a pénzemet persze angolul és ez ugye az eladónak lett elküldve de mivel már nem regisztrált ezért tuti nem fog válaszolni az eBay azt írta, hogy várjunk az eladó válaszára március 10.- ha ha addig nem válaszol akkor jelezzem feléjük, most akkor vegyült is mi van lehet túl korán jeleztem mert a csomagban március 22.-e után kell kb ide érnie lehet korai volt de szerintetek van még arra esély hogy esetleg mégis magkapjam mert elvielg fel lett adva azt írja viszont akkor nem értem miért törölte magát!


És ha esetleg nem kapom meg vagy március 10.-ig nem válaszol ami valószínű akkor után kinek jelezzem vagy mit jelezzek, hogy vissza kaptam a pénzemet az eBay felé kell jelezni gondolom csak azt nem tudom hol, és hogy mit?


Bocsi, hogy ilyen sokat irtam de jó lenne ha valaki esetleg leirná pontosan, hogy jól csináltam-e vagy hogy mit kell ilyenkor csinálni és ez szerintetek is átverés volt mert csak ez volt az első rendelések és már egyből így járok egyébként paypal al lett fizetni!



2018. márc. 6. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kikellett volna várnod 22.-ig.
2018. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De szerintet átverés?

És ha nem vártam ki a abból mi baj lehet?

2018. márc. 6. 20:05
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagy ha most nem lesz semmi, akkor maximum kívánom a 22.ét és akkor megcsinálom megint ugyan ezt, de szerinted mennyi rá az esély, hogy mégis feladta és esetleg megkapom?
2018. márc. 6. 20:07
 4/15 anonim válasza:

Igen. Olcsó kabáttal rendszeresen van ilyen. Máskor nézz meg 2 dolgot:

Hány visszajelzése van eladóként?

Milyen egyéb termékeket kínál.


Lopják azokat a profilokat, akik régen jártak fenn.


Az ilyennek nincs más terméke, csak az olcsó kabát.


Arra mennek, hogy 1000 ember megrendeli, de csak 900 fog reklamálni.Már van 170000 hasznuk.


Remélem, a postaköltséget is visszakapod. Az nem tuti.

2018. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Előző vagyok

[link]

2018. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó igen majdnem ilyen volt egyébként néztem az értékeléseket is volt közte pozitív meg negatív is de több volt a zöld, de úgy voltam vele hátha megkapom ha még nem akkorsem baj ennyit megért volt bár én is sejtettem hogy átverés volt, de szerinted jól csináltam azt amiket fentebb leírtam vagy még ezen kívül kell valamit csinálni vagy ennyi és vissza is kapom a pénzt de azt nem értem, hogy akkor hogy hogy ott volt a rendelésnél, hogy fel lett adva!

És az mitől függ hogy vissza kapom-e a tejes összeget vagy a szállítási költség az miben más!

2018. márc. 6. 20:25
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyébként egésze pontosan az ár majdnem hasonlít amit fentebb linkeltél itt 1054 Ft volt a kabát és a szállítási költsége 705 ft
2018. márc. 6. 20:29
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként a kínált termékeit is néztem mind kabát volt és mind kb 1000 Ft akkor ezek szerinte ez mind átverés volt, de akkor hogy hogy volt közte pozitív visszajelzés is volt aki mégis megkapta, kétlem?!
2018. márc. 6. 20:32
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor amit te belinkeltél az is csalás valószínű, egyébként én azt nem értem, hogy ez mégiscsak csalás és bár én sokkal nem károsúltam de ennek semilyen jogi következményei nem lesznek mert te is írtad ha rendel 1000 ember és csak 900 reklamál akkor ennyije még marad én nem is kap érte börtönt meg semmi büntetést mert nálunk ilyenért akár már börtön is járna és semmi sem tartsa vissza nem értem és még hány ilyen csaló van ezen az oldalon amit te küldtél az is az és akkor zeke kész ennyi megússzák ennyivel akkor ezek szerinte ilyet bárki csinálhat ilyen aukciós oldalakon és akkor az első rendelesem volt kedvemet is elvette az egészről és akkor ezt kitől kapom vissza az eBay utálja vissza
2018. márc. 6. 20:43
 10/15 anonim válasza:
Igen, jól csináltad. Disputát indítottál, mostmár csak kövesd az ebay utasításait. Vissza fogod kapni a pénzt. Csak időbe telik.
2018. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!