Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudom megnézni hogy a...

Hogy tudom megnézni hogy a munkáltató fizeti-e utánam a járulékokat?

Figyelt kérdés
Azt látom,hogy bejelentett,a biztosítási jogviszony rendben van a Taj szám lekérdezés alapján,de azt hogy be is fizet minden járulékot pontosan,arról lövésem sincs

2018. márc. 8. 22:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
2018. márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Ja és az előző évi levont járulékaidról január 31-ig ad ki igazolást.
2018. márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt te nem is tudod megnézni, de nem is tartozik rád. Ha bejelentett, akkor megy a bevallás, te rendben vagy. Feléd az ő kötelessége a bejelentés/bevallás. A bérlapon is csak annyi szerepel, hogy levonta tőled a járulékokat, illetve az, hogy mennyit vall a NAV felé. (Meg majd év elején igazolást ad, hogy mennyit vallott be, ami majd kell a te adóbevallásodhoz.. Az, hogy ő mikor fizet, az már teljesen más lapra tartozik.

Ugyanis akkor őneki lesz a tartozása a NAV felé, az ő adófolyószámlája lesz negatív, nem a tied. Ebből téged nem érhet hátrány. Majd a NAV behatja a tartozást őrajta, ha sokáig nem fizet.


(Egyébként sem lehetne meghatározni, lásd az alábbi példát: tegyük fel, van 5 alkalmazottja, mind be vannak jelentve és pl. csak a pénz felét utalja a NAV felé. Meg sem lehet határozni, kié hiányzik.)

2018. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Nem tartozik Rád, hogy fizet vagy sem. Attól a pillanattól kezdve, hogy a béredből levonta, készfizető kezesként fele érte, tehát ha nem utalja tovább az államnak, Téged hátrány nem érhet. Neki keletkezik tartozása, rajta hajtják be, nem rajtad.
2018. márc. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam,hogy nem számít bele a nyugdíjba befizetett nyugdíjjárulékként nem számítanak azok az évek,amelyeknél nem volt járulékfizetés,ezért kérdezem.
2018. márc. 9. 06:52
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A fizetés meg a bevallás az két külön dolog. És amúgy sem kapcsolható össze egy cég NAV felé való tartozása egy személy járulékaival, mivel nem egyénileg utal a cég.


Másik példa: ha te cég vagy és veszel valamit áfásan a boltban, akkor is levonásba helyezheted / visszaigényelheted az áfát, ha a boltos még az ő részéről nem fizette be azt az államkasszába. Az az ő tartozása, nem a tiéd.


Még egyszerűbb hétköznapi példa: ha veszel egy kenyeret a boltban, kifizeted az árát, az már a tied, még akkor is, ha annak a kenyérnek az árával a boltos még tartozik a péknek.

2018. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ok,ha nem fizeti a járulékokat,és engem sehogy sem érínt hátrányosan(azt gondoltam,hogy nem kell helyette kifizetni) tehát pl:nyugdíj szempontból sem,ha nem fizeti,akkor ok
2018. márc. 9. 16:06
 8/21 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozóknál gond, ha nem fizetik a saját járulékaikat, hiszen "önfoglalkoztatók". Tehát ők a munkáltatók és a munkavállalók is egyben.

Náluk számít csak akkor bele a nyugdíjba, ha megfizették.


Munkaviszonyos dolgozóknál nem így működik, őket nem éri hátrány, ha a munkáltató nem fizetett, hiszen a dolgozó ezt nem tudja befolyásolni.

Őket akkor éri hátrány, ha fekete foglalkoztatásban vesznek részt, hiszen ilyenkor a jogviszony nincs "bejelentve", tehát nem jön létre "biztosítottság", ez által a nyugdíjhoz szükséges szolgálati idő sem ketyeg, és logikusan a kapott jövedelem sem fog beleszámítani oda.

2018. márc. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ok köszi ez biztos? Akkor megnyugodtam.Nem egyéni vállalkozó vagyok,akkor nem próbálom mindenképpen kideríteni, hogy fizetik utánam a járulékokat vagy sem,ha nem ér biztosan hátrányosan
2018. márc. 10. 13:38
 10/21 anonim válasza:
53%
Adott kormányhívatalban kérheted a munkaidőd összeszámolását, és érdemes is!
2018. márc. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!