Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egy komolyabb...

Hogyan tudnék egy komolyabb vállalkozásba belekezdeni?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 17:54
 1/9 Bak Norbert ***** válasza:
91%
Valós alapú, fizetőképes keresleti igényt kielégítő, hiánypótló üzleti ötlettel, amit üzleti terveb foglalsz és feltérképezed hozzá az elérhető forrásokat.
2018. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt gondoltam. De valami példa esetleg? Ti hogyan csinálnátok?
2018. márc. 20. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha semmi ötleted, se hiányszakmád, akkor sehogy.
2018. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pl kereskedhetsz. Indítasz egy webshopot. De ahhoz is kell tőke. Kész webshopot már tudsz bérelni hozzá kapcsolódó egyszerű számlakiállító modullal de bizonyos termékekből nem árt készletet tartani. jó árú beszerzési forrásokat kell keresni. Magyarországi nagyker lerakatokat is. Velük meg kell egyezni és ha kell akkor szerződni. Az elején lehetsz KATA-s adózó és csak havi 50-et fizetsz ami fedezi az adót stb.
2018. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bak Norbert ***** válasza:

Pont a kata és a webshop az ami eleve nem komoly vállalkozásnak tűnik, illetve ilyen formában az egyik leghátrányosabb is erre.


Ha bizonytalan vagy akkor mellékállásban kezd el kicsiben,aztán hagyd kinőni magát.


Ha van egy konkrét jó ötleted, akkor meg első lépés. de előtte én beregisztrálnék munkaügyibe és adószámos magánszemélyként elkezdeném felmérni a piacot, onnan meg konkrét adatokkal feltöltött üzleti tervvel igényelnék tőke -és bértámogatást az első 6 hónapra.


Igaz ez esetben kell a 3 éves fenntartási időszak, így valóban csak komoly ( életképes ) vállalkozással érdemes elindulni.


Legalábbis én így csináltam egy kis kerülővel:


Munkaügyi mellette adószám ( bérbeadás, projektmenedzsment, őstermelő)

Utána ev-.-re váltottam az adószámost, most párom jön vissza gyesről ő munkaügyin keresztül száll be az ev. jogutód kft-be idén.

2018. márc. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt nem definiálta hogy neki mi a komoly. Ha már webshop akkor a világ mostani legértékesebb cége is az: Az Amazon.

Az is igaz hogy a KATA-nak vannak határai de indulásnak megfelel a 12m ft limit. Utána ha akkorára nő a cége hogy nem csak ő maga csinálja hanem lesznek alkalmazottak és 50-100 milliós forgalom akkor nyugodtan lehet Kft.

Ez nem úgy megy hogy hirtelen egy komoly céggel indul. Azt fel szokás építeni. Hacsak nem vásárol egy már bejáratott és jól működő céget de az nem lesz olcsó ha egyáltalán talál olyat ami eladó annnak ellenére hogy jól hozza a pénzt.

2018. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Laci_11 válasza:

Neked mi az a komoly? Van akinek évi 2M Ft is komoly, van akinek az évi 50M Ft a komoly bevétel.

Én KATA-s vagyok egy éve és tavaly a a határ fölé mentem és idén is már most tudom, fölé fogok menni.

Konyhapultokat szerelek be. 12 éve csinálom ezt és az utóbbi 3 évben kezdtem el maszekolgatni.


Ha nincs semmilyen elképzelésed hogy milyen irányba indulj, akkor ne nagyon feszegesd a témát. Ha kiváltod a vállalkozóit, vagy cégformát apapítasz, onnantól a havi járulékokat fizetned kell, ha van bevételed, ha nincs.


Mi az amit szeretsz csinálni? Mi az amiben jó vagy és meg is tudod csinálni? Mi az amire igény van?


Pl sokan szaktudás nélkül takarító vállalkozással kezdik, vagy eladják magukat segédmunkára órabérre. Vagy a jelenlegi munkahelyükön lesznek vállalkozók és ott maradnak, de már számláznak és így már tudnak tágabban gondolkodni, nézelődni.

Nézz bele egy álláshirdetés újságba, hogy mi az ami hiány az emberekből és ha megvan, netalán még van hozzá kedved és tehetséged is, akkor ne habozz. A jó Isten támogatni fog. Mert ha ad birkát, akkor ad legelőt is!


Nekem pl most már van 12 okj-s papírom. Most áprilisban fogok végezni az asztalos tanfolyamon, de már bejelentkeztem egy kőműves tanfolyamra is. Képzem magam, amire igény van. Több minden is lehet csinálni.

No és nagyon fontos, keress egy megbízható könyvelőt.


Sok sikert!

2018. márc. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Abból indulnék ki, hogy mihez értek? Mennyi ebben a gyakorlatom? Rengeteg oka lehet egy vállalkozás sikertelenségének, Ugyanis tapasztalat hiányában ennek nagy az esélye. Nyugdíj előtt nekem is volt vállalkozásom, de előtte 30 évig dolgoztam a szakmában.

Szét kell nézni a környezetedben, hogy mire van igény. Esetleg érdemes lehet továbbképezni magad. Rengeteg bukott vállalkozást láttam már, tehát szerintem nagyon felkészültnek kell lenni és türelmesnek, mert a vállalkozás eleinte sok befektetéssel jár. Sokan azt hiszik, hogy már holnapután meggazdagodnak. Pedig egyáltalán nem erről szól.

Olyan mintha lenne +1 gyereked. Állandóan figyelni kell a szükségletre, a konkurenciára, az újdonságokra, és még sok mindenre. Meg kell felelni a hívatalok felé, bár ezeket általában elintézik a könyvelők, de a dokumentációt nekem kell begyűjtenem. Témája válogatja de szoktak jönni ellenőrök is és ha valami hibát találnak akkor nagyon vastagon fog a ceruzájuk. Nagyon jó a vállalkozás mert önálló lehetsz, de ennek hátránya is van; mégpedig az, hogy sohasem fáradhatsz bele

2018. márc. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 megadex válasza:

Legyél orbán viktor rokona, barátja. Azonnal, tőke ( és ész) nélkül is hihetetlen magasságokba szárnyal majd a vállalkozásod.

Lehet, viccesnek tűnik, de sajnos ez a magyar valóság most.

2018. márc. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!