Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszajár-e a kaució, ha...

Kissmiki kérdése:

Visszajár-e a kaució, ha hamarabb felmondom az albérletet, mint amit a szerződésben vállaltam?

Figyelt kérdés
Korábban már megütöttem a bokámat, mivel új munkahely miatt albérletbe költöztem és sajnos nem olyan volt a munkakör, mint amilyennek bemutatták. Kénytelen voltam továbblépni és ezzel az albérletet is felmondani 2 hét után. A akkori főbérlőm közölte hogy ez nem hotel és a kauciót nem adja vissza. Az akkor pár tízezer volt csak és nagyon el akartam menni, úgyhogy nem ellenkeztem. Most viszont 1 év van a szerződésben és itt lakom lassan fél éve és a kaució kéthavi, csaknem 200 000 Ft. Ezt már nem szívesen hagynám itt, és szeretnék felkészülni hogy mit is mondjak, ha újra meg akarják tartani a pénzt. Természetesen a lakás ugyanolyan állapotban van most is, mint ahogy átvettem, sőt még vetem is hozzá pár dolgot (pl függönykarnis, függöny), amit nem is szándékozok elvinni. Mindig rendesen fizettem és még abban is partner voltam hogy kevesebb havidíj legyen megjelölve a szerződésben a ténylegesnél. Szóval nem lehet rám panasz, viszont még ebben a hónapban ki akarok költözni. Hálás lennék pár jó tanácsért, mert nem akarok verekedni.

2018. márc. 26. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben mi van? Határozott időnél, mint a tied is, bele szokták írni, hogy ha előbb lelépsz, akkor a kauciót nem kapod vissza. Ettől függetlenül beszélj a tulajjal, egyszer én is elköltöztem 1 év helyett 4 hónap után, és azt mondta a tulaj, ha talál új bérlőt, amíg elköltözök, akkor visszaadja a kauciót, és vissza is adta. Szóval megértem a helyzetedet, másrészről a tulaj azért adta ki egy évre, mert nem akar háromhavonta új bérlőt keresni, meg ha nem talál azonnal, akkor pénztől is elesik.
2018. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem jár vissza. Mi is megszívtuk így, 1 hétig laktunk egy putriban cigány szomszédokkal, aztán menekültünk onnan. Mi csak 150 ezret buktunk így el...
2018. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

A kaució alapesetben visszajár - HA a szerződés nem rendelkezik másként. A mienk pl olyan, hogy ha 6 hónapnál előbb felmondjuk akkor nem jár vissza semmi, ha 6-12 hónap között akkor a fele, egy év után meg az egész.


Viszont egy határozott idejű szerződést - elméletben - nem mondhatsz fel. Persze nyilván senki nem fog fegyverrel kényszeríteni, hogy ott lakj, de minden joga megvan a főbérlőnek akár arra is, hogy az egész évet kifizettesse veled. Nyilván ez valóságtól elrugaszkodott és meg lehet mindenkivel egyezni, de nyilván okkal kötnek éves szerződést.

2018. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!