Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha vásárlást követően tévedésb...

Ha vásárlást követően tévedésből küld nekem refundot egy cég, követelheti hogy újra fizessem be amit tévesen viszautalt nekem?

Figyelt kérdés
rendeltem 2 dolgot, az egyiket nem tudták leszállítani de az egész megrendelés összegét refundolták. észre vették a hibát, és most követelik, hogy fizessek ? köteles vagyok fizetni ? Németországi a cég

2018. márc. 29. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Dehogy, de gondolom téged az se zavar, ha kiesik a zsebedből egy húszezres, én meg előtted veszem fel, hogy ezt "most találtam". Suttyó proli...
2018. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, köteles vagy. Természetesen ha neked pluszköltséggel jár a fizetés (pl. nemzetközi átutalás miatt), akkor az őket terheli, hiszen ők utaltak vissza hibásan.


Bár majdnem biztos, hogy nem fognak tenni semmit, ha nem fizetsz. De azért a tisztesség jegyében én fizetnék.

2018. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"és most követelik, hogy fizessek"


Az a szomorú, hogy ezt nekik követelni kell.

A természetes az lett volna, ha magadtól jössz rá, hogy el kell utalnod a megrendelt termék árát, és meg is tetted volna.

Ha már ők követelik, akkor náluk emberileg lenullázódtál, és ne rendelj tőlük máskor, mert látják, hogy te nem vagy tisztességes ember.


Ezt a hozzáállást nem kéne reklámozni a gyakorin.

Erkölcsileg sajnos bőven van még fejlődni valód...

2018. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a vásárlás után refundoltak szép csendben és 5 hónappal később küldtek egy emailt németül. nem volt tudomásom a refundról amíg 5 hónappal később nem jeleztek, hogy fizessek mert kamatozik stb. se egy magyarázat vagy bocsánatkérés, mert ők hibáztak és 5 hónappal később jelentkeztek. én el is utaltam a kért összeget.elnézést, hogy nem fejtettem ki jobban a témát de jogi kérdeést tettem fel, nem nem morális kioktatást kértem. nektek meg lenne mit fejlődnöd előítéletesség terén, tökéletes, becsületes, Magyar nemzethy polgárok
2018. márc. 31. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!