Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz az hogy OTP banknál van...

Igaz az hogy OTP banknál van olyan hogy tranzakció visszavonás?

Figyelt kérdés

olyat hallottam hogy ha a tranzakciót követő 12 vagy 24 órában vissza tudom utalni a pénzt vagyis hogy a bank visszautalja a másik fél számlájáról pedig levonják és kap értesítést

igaz ez vagy valamit félreértettem?



2018. ápr. 12. 02:18
 1/4 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy magánszemélyek közti utalás esetén
2018. ápr. 12. 02:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy visszavonás, de azért félre is értettél valamit.

Ez egész pontosan úgy néz ki, hogy banki időszakon kívül leadott utalást nem teljesül azonnal, addig vissza lehet vonni, amíg nincs banki időszak, addig ugyanis csak zárolják (de vigyázat, mert bankon belüli utalásnál akár azonnal is átmehet)


Visszautalni, ha már teljesült az utalás és a másik fél megkapta, akkor Te nem tudod visszahívni.

Aztán van a chargeback, ami már egy elutalt összeg visszahívását jelenti, de ennek a folyamatát nem ismerem, csak annyit tudok, hogy ez a bank nélkül nem megy, a banknál kell igényelni a visszahívást.

2018. ápr. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
100%

a chargeback alapvetően kártyás fizetésnél van, ha kifizetted, de nem kaptad meg a szolgáltatást.


Magánszemélyek közti teljesült utalást nem lehet visszavonni. Ha téves az utalás, akkor kérned kell a másik felet, hogy utalja vissza. (Persze a költségeket neked kell állnod). Ha nem teszi meg, akkor persze jogi utat igénybe vehetsz.

2018. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2018. ápr. 12. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!