Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért a kalauzon múlik?

Miért a kalauzon múlik?

Figyelt kérdés

Üdv!


Minden alkalommal 500ft-ért veszek vonatjegyet, de ha a kalauz, nem ellenőrzi, visszaadnak 400ft-ot.

Ha meg jóváírja/ bescanneli, marad az eredeti vételár.


Mi ez a szerencsejáték? Miért a kalleren múlik, hogy mennyit fizetek? Ha a jóváíratlan jegyből 90% visszajár, miért nem 100ft-ot kell fizetnem már az elején?

Nem látom át a működést...



2018. ápr. 16. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Mi az, hogy visszajár? Tehát ha nem jön kaller, odamész a pénztárhoz, hogy bocsi, mégsem utaztam, visszaváltanám a jegyem, és még azt kérdezed, miért csak ilyenkor kapod vissza a pénzt?
2018. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
91%
Én ilyenről még nem hallottam ugyan, de marha életszerű lehet, hogy leutazik az ember egy faluba nem kezelt jeggyel... aztán elmegy gyalog, mint gyalogos ember 30 kiló cekkerrel jóváíratni a legközelebbi jegypénztárhoz. Ember, 80 kilométerre bedeszkázva az összes vasútállomás, embervastagságú fák nőnek ki a MÁV épületekből...
2018. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A jegy ára 500Ft-

Ha nem utazol a jeggyel, akkor lehetőség van visszatéríteni az árát. Ekkor levonnak 100Ft kezelési költséget és visszakapsz 400Ft-t.

Namost ha te használod a jegyet és a kalauz lekezeli, akkor bekerül a rendszerbe, hogy fel lett használva. Ezért nem kapod vissza ilyenkor a 400ft-t. Amikor nem kezeli le sem lennél jogosult a 400Ft-re mert ugye a jegyet felhasználtad. Ezt jó eséllyel tudja a pénztáros is, csak "jófejkedik" (szabálytalanul).

2018. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan pofátlanság mintha buszra felszállva csak akkor kezeled a jegyed, ha jön az ellenőr.


A boltból is kisétálsz fizetés nélkül, ha véletlen nem figyel a kasszás?

2018. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Jól csinálod, ezt én is csináltam már.
2018. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%
ja és a pénztárosnak nincs joga eldönteni hogy utazott-e vagy sem, ha nincs kezelve a jegy nem utazott, ennyi.
2018. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, hogy azt hiszik, nem utaztam. Most már világos.
2018. ápr. 19. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!