Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Egy szerződésben milyen adatokat kötelesek közölni magukról a szerződő felek?

Magánszemélyek közötti szerződéskötéskor értelemszerűen a teljes néven túl mit kell feltüntetni a szerződésen? Személyi azonosító, születési dátum, anyja neve? Tehát mi kell feltétlenül az érvényességhez?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szerződés, megbízás, személyes adat, szerződéskötés

2018. ápr. 16. 18:24  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Attól függ milyen szerződés.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2018. ápr. 16. 19:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Általánosságban kérdem, de legyen pl. megbízási szerződés.

# 2/11Időpont 2018. ápr. 16. 19:12 Privát üzenet
Név, születési hely és idő, anyja leánykor neve.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2018. ápr. 16. 20:42 Privát üzenet
+lakcím

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2018. ápr. 16. 20:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#3-4: és a személyi azonosító például nem elég, illetve nincsen "hitelesítő ereje"?

# 5/11Időpont 2018. ápr. 16. 21:33 Privát üzenet
Hogy lenne? Elhagyhatja bármikor plusz újítani is kell. A legfixebb a születési idő, hely meg az édesanya neve.

# 6/11Időpont 2018. ápr. 16. 21:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A személyi azonosító egy életreszóló szám, amit a születésekor kap az ember, és kiderül belőle a neme és a születési dátuma is. Ezért gondolta erre. Egyébként a lakcímkártya hátoldalán található.

# 7/11Időpont 2018. ápr. 16. 22:04 Privát üzenet

Ja bocs, valamiért személyi igazolványszámot olvastam.

Én nem láttam még, hogy azt használták volna szerződésben.

# 8/11Időpont 2018. ápr. 16. 23:12 Privát üzenet

Én sem.

Személyes adatok úgy, mint neve, születési neve, születési hely, idő, anyja leánykori neve.

Minden más is megadható, ha a szerződés valamiért megköveteli.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont 2018. ápr. 17. 05:07 Privát üzenet
Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:

Általánosságban olyan adatokat kell feltüntetni, amivel később egyértelműen azonosíthatóak a felek. Esetleg pluszban olyat, ami a szerződéshez szükséges. Pl anyja neve+születési idő egyértelműen azonosít, de pl egy adóügyi dologban jó még pluszban az adószám.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2018. ápr. 17. 05:50 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Visszajár-e a kaució, ha hamarabb felmondom az albérletet, mint amit a szerződésben vállaltam?
A Lidl melyik diákszövetkezettel áll szerződésben?
Megbízási szerződésben csak a jutalék szerepel, a megbeszélt összeg nem. Elvállaljam- e így ezt a munkát?
Szabályos az, ha az adásvételi szerződésben nem az eladó bankszámlaszáma van megadva, és így a pénzt nem ő kapja meg?
Kötelesek, köteles vagyok elfogadni ragasztott pénzt?
A Fensus Kft szerződésben amit aláiratnak van pontos dátum, hogy meddig kötelesek nekem kifizetni a pénzt? Kérlek mielőbb válaszoljon az aki tud ezzel kapcsolatban valamit. Köszönöm.

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!