Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyám tönkre teszi a családot...

Anyám tönkre teszi a családot a hiteleivel. Hogyan mondjam el a véleményemet erről neki?

Figyelt kérdés

Először kezdődött egy kocsi vásárlással,aztán egyre több mindent és mindent akart amihez mégtöbb pénzhez volt szükség.

Együtt élek a bátyámmal és annak felségével és két gyerekével akik még 5 év alattiak. Vagyok én és a párom akik itt vagyunk költözés előtt,aztán a 18 év alatti húgom,anyám és apám.

Anyám hitelt hitelre halmozott fel,már ott járunk hogy a házon közel 3 és fél millió van. Amikor anyámnak már nem adtak hitelt apámmal vetetett fel,aztán amikor már neki se adtak többet a bátyámon volt a sor,vele is többet felvetettek már. Velem és a párommal is fel akartak de nem mentünk bele.

Mi el akarunk költözni,már házunk van a páromnak köszönhetően aki még azelőtt megvette hogy összejöttünk volna,csak felújításra szorul mi most arra gyűjtünk már 5 éve de még egyszer sem fordult meg a fejünkben hogy hitelt raktunk volna a nyakunkba.

Amikor közöltem velük hogy nem veszek fel hitelt semmi pénzért anyám szó szerint ki akadt apámmal együtt.

A meglévő hiteleket mind elverték haszontalan dolgokra,vettek egy kocsit majd amikor nem tetszett apámnak vettek egy másikat a régit pedig darabokba eladták,horgászfelszerelés,udvar betonozás mert nekik nem tetszett a régi...számomra értelmetlen dolgok,de egyszer sem mondták azt,hogy a mi házunkra valamit is költenének sőt azt akarták hogy adjuk el azt is!

Elegem van már belőlük és szeretném elmondani nekik a véleményemet de nem tudom hogyan kezdjem el.



2018. ápr. 19. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Mond meg kerek perec,hogy felejtsék el.

Felelőtlen fajankó emberek.

Miért nem inkább továbbképzésre költenek előbb?

Én a helyedbe a kezükbe adnám Robert Kiyosaki könyvét is.

2018. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én eddig kétszer vettem fel providentet.


Először azért, hogy ki tudjak menni németországba dolgozni, szezonmunkára, nagyrészt egy összegben fizettem vissza később.


Másodszor, mert tüzifára kellett a pénz télen, a német adó visszatérítésemből fizettem vissza.


Na, de hogy valami vacak autóra, meg betonozásra...

Meg, hogy már a közös életetek elején eladósodjatok.

2018. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben még a húgodat is kimenekíteném onnan, mielőtt őt is beszippantják a hitelekbe.
2018. ápr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

- Édesanyám!

Azt a problémát, hogy a család egyes tagjai éves szinten 300 ezer forinttal többet költenek mint amennyi a bevételük, ezt a problémát nem úgy kell áthidalni, hogy minden évben felveszünk 300 ezer forint hitelt.

Ha kocsit akarunk, akkor az egyéb kiadásokat kell visszafogni, hogy az egyenleg rendben legyen. A hitellel az a baj, hogy a kamatokat is fizetni kell és a bankot mi tartjuk el. Én ebbe a felelőtlen költekezésbe nem megyek bele, mert aki hitelspirálba kerül és hozzászokik ahhoz, hogy rendszeresen többet költ mint a bevétele, az előbb utóbb az utcán köt ki, hajléktalanként.

Én nem erre a sorsra vágyom, Édesanyám, és nagyon remélem, hogy te sem ilyen sorsot szánsz nekem.

Tessék előbb összespórolni a pénzt arra, amit meg akartok venni. Ha nem megy összespórolni, akkor a hitelt visszafizetni sem fog menni.

Ez ilyen egyszerű.

2018. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2019. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!