Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Úgy hallottam hogy ha külföldr...

Úgy hallottam hogy ha külföldről rendelek 30 dollár körül akkor már vámot kell fizetnem. Ez hogy működik, mennyi az annyi? 37 dollárért rendelnék

Figyelt kérdés
2018. ápr. 19. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennél az összegnél vám még nincs, csak ÁFA. Egyébként meg azon múlik, hogy az eladó mekkora összeget ír a csomaghoz csatolt számlára. Ha kínaiaktól rendelsz, ők például kérés nélkül is töredékárat szoktak odaírni. Lebukni csak akkor lehet, ha az áru kirívóan más árkategória, mint ami rá van írva. Az például feltűnő, ha egy tablet kerül 5 dollárba. De ha veszel egy puccos pólót 37 dollárért, ott a fene nem fogja rádbizonyítani, hogy az valójában nem egy 5 dolláros gagyi póló volt.
2018. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"De ha veszel egy puccos pólót 37 dollárért, ott a fene nem fogja rádbizonyítani, hogy az valójában nem egy 5 dolláros gagyi póló volt."


Csak épp akkor, ha a vámtisztnek rossz napja van, és eljárást indít, amikoris el kell küldeni a számlát, vagy bizonylatot az érték kiegyenlítéséről, és máris nem 5 dollárról beszélünk, plusz a postaköltséget is rárakják a vámalapra, ha volt.

2018. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy hallottam helyett írd be a google-ba, hogy vám értékhatár, naponta megkérdezik ezt és évek óta ugyanaz a szabály, csak persze önállónak lenni luxus.
2018. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak annyira, mint félretenni az iróniát.

Kössz mindenkinek!

2018. ápr. 20. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:

a kettes mondja

a mennyi az annyi pedig úgy működik, hogy 100 csomagból x darab bebukik. tablet laptop szinte mind, hisz átvilágítják s látszik hogy drága, alacsony értékű eszközök meg ritkán, de megeshet. de nekem megesett hogy 9000 Ft-os csomagot megvámoltak majd ingyen adták oda szóval korántsem annyi az annyi, alacsonyabb összegnél akkor is elnézőek gyakran ha a határ fölötte van, de akkor se mindig.

A vám nem egy egzakt tudomány.

2018. máj. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!