Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi álláskeresési támogatás...

Mennyi álláskeresési támogatásra számíthatok és mennyi ideig?

Figyelt kérdés
2017 március 31-től dolgozok a jelenlegi munkahelyen, de 2017 június 15-ig egy munkaerő kölcsönző cégnél voltam bejelentve, június 15-től vett át a kft a saját állományába. A havi bruttó fizetésem szinte sosem volt 250 ezer ft alatt, 2018 decemberétől pedig inkább a 300-hoz áll közel, vagy a feletti. Mekkora álláskeresési támogatásra számíthatok, ha május 1-jétől felmondok a cégnél, és mennyi ideig? Kaphatok egyáltalán? Mielőtt itt elhelyezkedtem volna, azelőtt 2,5 évig dolgoztam egy másik cégnél, csak 1,5 hónap volt amíg nem dolgoztam.
2018. ápr. 21. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Ön 43 nap álláskeresési járadékra jogosult!Dátum:Összeg2018.078 510 Ft2018.08127 650 Ft2018.09127 650 Ft2018.10119 140 Ft


[link]

2018. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az összeg nem tiszta. Minden dátum mellett más összeg van, és azok a dátumok mit takarnak?
2018. ápr. 21. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha van 365 nap munkaviszonyod , akkor 3 honapig kapsz jaradekot.A maximum jaradek

85-90ezer nettoban van maximalva , pontos osszegre nem emlekszem , en is ezt kaptam.

Utana mehetsz kozmunkasnak , vagy ha nem mukodsz egyutt a hivatallal, akkor torolnek a nyilvantartasbol, ezzel is javitva a statisztikat.

Utana 3 honapig meg van tb-d , bejelentkezel a nav- nal es havonta fizetgeted.


Nem ertem , hogy az elozo valaszolo mit irt.

2018. ápr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam annyira figyelmesen, de ha jól értelmezem, évek óta szinte folyamatosan dolgozol. A munkaügyiben való regisztrációd előtti 3 évet nézik, ha volt legalább 360 nap munkaviszonyod, akkor jár az álláskersési. 10 naponként vagy 1 napra jogosult, de max 90 napig kaphatod - tehát ha az elmúlt 3 évben volt 900 nap munkaviszonyod (úgy értem, neked volt), akkor 90 napig kapod.

Összege az átlagfizud 60%-a, de max a minimálbér összege. Nálad tehát az utóbbi, bruttó 138 ezer. Ebből 15% szja-t és 10% eü járulékot vonnak.

Ha lejárt a 90 nap, még 45 napig rendezve van a tb-d, utána megadnak kell fizetned, ha nem találsz új állást.

2018. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó közelít a pontossághoz.


Az álláskeresési járadék összegét a kérelem benyújtását megelőző 4 (teljes) naptári negyedév munkaerő-piaci járulékalapot képező jövedelmed átlagából határozzák meg.


A jogosultság feltétele, hogy az azt megelőző 3 évben legalább 365 nap jogosultsági idővel rendelkezz hozzá. Jogosultsági idő tipikusan a munkaviszony időtartama.


Ha a szóban forgó időszakban összeadogatod a jogviszonyaid naptári napjait és van legalább 365 napod, akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra.

Minden 10 nap jogosultsági idő 1 nap járadék folyósítására jogosít. Maximum 90 napig jár az ellátás, amihez ugye a megelőző 3 évben éppen 3 évnyi jogosultsági idő a feltétel. Ha kevesebb a jogosultsági időd, akkor logikusan arányosan kevesebb ideig kapod az ellátást is.


A járadék folyósítását követően annyi időre van passzív jogod egészségügyi ellátásra, amennyi időre kaptad az álláskeresésit, de maximum 45 napig. Ha a passzív idő letelte után sem állsz munkába, akkor fizetned kell egészségügyi szolgáltatási járulékot az államnak. A járulék fizetésére kötelező jelleggel be kell jelentkezni az adóhatóságnál (NAV) egy bizonyos 18T1011 formanyomtatvány kitöltésével, és benyújtásával.

Mivel a bejelentkezés kötelező, ha valaki nem teszi meg, akár mulasztási bírsággal is sújthatja a NAV (bár nem szokta).


Csak megjegyzem: Attól, hogy fizeted a fenti járulékot vagy sem, még az orvos köteles "ingyen" ellátni, és utólag sem követel Rajtad semmit az egészségügy, csak a fenti járulékot hajtja be a NAV.

2018. ápr. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"összeadogatod a jogviszonyaid naptári napjait és van legalább 365 napod, akkor..."


... pontosítok: 360 nap (elírtam).

2018. ápr. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!