Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árajánlat kérésért utólag...

István_x kérdése:

Árajánlat kérésért utólag pénzt kérni mennyire jogszerű?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A neten kerestem egy szakembert. Felhívtam, megbeszélt időpontban kijött házhoz. Felmérte a munkát és adott egy elfogadhatatlanul magas ajánlatot.

Bár elsőre nem mondtam meg neki hogy nem fogadom el mert úgy gondoltam előbb megkérdezek más kivitelezőt is. Másnap felhívtam és mondtam neki hogy tárgytalan a dolog. Erre jelezte hogy fizessek neki x összeget a kiszállásért és az időért. Korábban a telefonban nem említette hogy a felmérésnek díja van.

A követelésével nem értek egyet mert csak utólag jelezte hogy ezért nekem fizetni kell, lényeges információt visszatartott és nem volt megfelelő lehetőségem eldönteni hogy kérem-e a felmérést akkor is ha fizetni kell érte.

Nem értek a joghoz, nem tudom hogy az idevonatkozó paragrafusok kinek az álláspontját támasztják alá.

Egyébként a megállapodás a felmérésről telefonon zajlott semmilyen szerződés vagy egyéb írásos megrendelés nem jött létre.

Az tény hogy nem állapodtunk meg abban hogy a felméréssel járó költségek kit terhelnek. Utólag meg nem vagyok hajlandó magamra vállalni.

Szerintetek jogkövető módon járok el ha visszautasítom és nem fizetem ki a kiszállási díjat?


Köszönöm a válaszokat előre is

István



2018. ápr. 22. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, küldd el a sunyiba. Semmi alapja nincs se jogilag se erkölcsileg.
2018. ápr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Mond meg neki, hogy NAV próbavásárló vagy. És ilyet máskor ne csináljon!!!
2018. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
akadnak vállalkozók, akik kérnek díjat a helyszíni felmérésért, velük nem kell szóba állni. Ha ő ezt előre nem említette, akkor nem jár neki semmi.
2018. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!