Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van ekkora különbség a...

Miért van ekkora különbség a sárga és rózsaszín csekk között?

Figyelt kérdés

Általában sárga csekken szoktam ezt-azt befizetni. Gond nélkül. Nem kérnek sem személyit, sem plusz pénzt a csekk összegén kívül. Ma úgy adódott, hogy rózsaszín csekkes befizetés volt. Néhány ezresért komoly összeget kértek tőlem (750 forintot) és még személyi igazolvány is kellett hozzá!


Én úgy tudom, hogy mindkettő ugyanarra jó, csak sárga csekket cégek szoktak küldeni, rendszeres befizetésekhez, a rózsaszínt meg magánszemélyek közti egyszeri pénzküldésre használják. De a lényeg mindkettőnél ugyanaz: pénzt küldeni egy távol lévő cégnek vagy személynek.


De miért kell az egyikhez személyi, ha a másikhoz nem, és miért vonnak le szolgáltatási díjat az egyiknél, ha a másiknál nem? Mitől ennyire más az ügyintézés, ha csak a csekk színe más? (És miért nem egységes a pénzküldés módja?)



2018. ápr. 30. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Mert a sárga csekknél a szolgáltató, cég fizeti meg a postai szolgáltatás díját - a rózsaszín csekknél meg Te.

A sárga csekknél általában szerződésben állsz a céggel, tudják a nevedet, címedet - a rózsaszínnél nem tudja a posta - ezért kell a személyi, a befizető azonosításához.

2018. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Régebben a rózsaszínű is elég olcsó volt, de a bankok igyekeznek rávenni az embereket, hogy inkább a neten keresztül utaljanak egymás között és ne ilyen csekkeken, ezért emelték fel így az árát. Szerintem idővel meg is fog szűnni ez a fajta pénzküldési lehetőség.
2018. ápr. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
A személyi igazolvány elkérését január 1-el vezették be.Hivatalosan a pénzmosás és a terrorizmus megakadályozása miatt, de elég rendesen átestek a ló másik oldalára. Egyrészt magánszemélyek esetében kisebb összegeknél értelmetlen, mert, ha valaki rószaszín utalványon akar pénzt mosni,akkor nem a befizetőt, hanem a címzettet kéne vizsgálni. (már ha nagy mennyiségű, viszonylag kisebb összeg érkezik neki). Az igazoltatás sárga csekkeknél is van, ha a címzett behajtócég, alapítvány vagy sok más. Mondjuk itt is inkább a számlatulajdonost kéne megnézni, hogy mivel foglalkozik és nem azt a feladót kellene vekzálni, aki a"Szájjal lábbal festők"-nek küld 2-3000 Ft-ot
2018. máj. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!