Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lehet...

Szerintetek érdemes lehet mostanában bitcoinba fektetni?

Figyelt kérdés

Ugye most a 2017-es év végén kipukkadt a lufi, de a statisztikák alapján 2013 végén is volt hasonló kiugrás, ami után pár évig nagyjából stagnált az árfolyama, majd nemrég most megint volt ez a 2017 végi kiugrás.

Szerintetek várható, hogy most megint pár évig nagyjából vegetál az árfolyam, aztán majd megint megugrik nagyot?



2018. máj. 9. 20:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
30%
A grafikon egy ábra , semmi több . Lecsengett ,aki tudta megszedte magát pár év alatt mikor a csúcsokon eladta . Ennyi .
2018. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%

"de a statisztikák alapján 2013 végén is volt hasonló kiugrás"


A múlt statisztikái arra jók, hogy lásd, mi történt a soha meg nem ismétlődő MÚLTban.

És senki nem vállal garanciát arra, hogy mindaz még egyszer bekövetkezik.


58 éves vén róka vagyok.

25-28 éves ifjú titán befektetési tanácsadók próbálnak rávenni a bankból hívogatva, hogy ebbe meg abba fektessek. Tutti üzlet!!! De amikor az orruk elé tolom a beszélgetés során a gondosan előkészített papírt, hogy a most általa elmondottakért ő a személyes vagyonával felelősséget vállal, és kártalanít ha mégsem úgy lesz, ahogyan ő mondja - akkor azonnal oda lesz a nagy arc, és hebeg habog.

És az is kiderül, hogy úgy befektetési tanácsadó ő, hogy részt vett egy 2 hetes tigrisképzőn.

És ő akar nekem tanácsot adni. Én 20 éve csinálom :-)

2018. máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
35%

Mindig is érdemes volt, diverzifikálni mindig érdemes. Csak az összeg nagysága a kérdés az meg egyénfüggő. Akinek nincs pénze befektetni annak 0 forint, akinek meg van annak meg egy bizonyos százalék simán mehet ebbe is. Előtte persze olvasgass, ismerd meg hogy is működik a dolog.


Hamarosan a Wall Streeten is lehet kereskedni.


Mivel naponta 1800 új Bitcoint bányásznak ki az oldalazás, "vegetálás" azt jelenti, hogy a napi 16-17 millió dollárnyi Bitcoint felvásárolja a kereslet.


2020-ban jön a felezés, csak napi 900 új Bitcoin lesz kibányászva, ez folyamatosan be lesz árazva addig is.

2018. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%

Az egész cryptocurrency technológia nagyon új még és egy csomóan dolgoznak azon, hogy forradalmasítsanak vagy egy tucat iparágat a segítségével. Szinte biztos, hogy lesz még benne hype, simán lehet, hogy a következő lufi az előzőnél is nagyobb lesz. Hogy mikor, azt persze nem tudom. Talán a jövő hónapban, talán évek múlva.

Szerintem a nagyobb eséseket érdemes megvenni. Apránként, mindig csak egy kicsit. Észben tartva, hogy még a mostani alacsonyabb szintek is elég extrém árazást takarnak.

2018. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

A bitcoin esetében alap hogy csak annyit fektetsz bele amennyit kész vagy elveszteni.

Mert annak hogy veszel, feleződik eladod semmi értelme, de ha veszel feleződik s nem adod el majd 2 év múlva négyszereződik akkor olyan nyereséged volt amit mással nem nagyon értél volna el.

Van ugye kockázat, egyáltalán nem biztos, hogy visszamegy csak valószínű.

Van benne hapy - lehetősége - ez igaz, de ne felejtsük el, hogy bármikor átveheti bármelyik kriptovaluta a domináns szerepet s akkor azzal lesz hapy, nem a bitcoinnal.

Én azt javaslom, ha úgy gondolod, neked semmi olyan pénzed nincs ami elveszthető, akkor állj ki ma koldulni a főtérre s amit ma összekoldulsz azt fekteted bitcoinba. S határod el, csak akkor veszed ki ha tízszer annyit ér majd. Ha bejön, jó kis pénz lesz.

2018. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

"S határod el, csak akkor veszed ki ha tízszer annyit ér majd. Ha bejön, jó kis pénz lesz."


Hát igen. Ha bejön...


Azok, akik 7 éve a csúcson, 1800 dollár fölötti áron vették az arany unciáját, még mindig várják, hogy veszteség nélkül szállhassanak ki belőle - ha van türelmük.

[link]

Akkor jó üzletnek látszott.

Ők már megelégednének a zéró profittal. De az arany csak nem akaródzik az 1800 XAU/USD magaslatokba visszakúszni...

Persze bitcoinból még nem tudsz 10 éves chartot mutatni :-) , szóval miről is beszélünk?!?

2018. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Jóslásról.

De egyet biztosra meg tudok mondani: aki nem vesz bitcoint az nyerni se fog vele. És veszteni se. ha valaki biztosra akar menni akkor ezt javaslom neki.

2018. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

#4: - nem kötekedni akarok csak sokaktól olvasom hogy nagyon új technológia. Ezek a kripto pénzek az informatika területéről jönnek. Az informatika területén olyan gyors a fejlődés hogy 9-10 év már szinte egy évszázadnak számít minden más terület fejlődéséhez mérve. A legelső ilyen kripto pénz a Bitcoin 9 éves. Már az Ethereumot se mondanám újnak annak ellenére hogy 3 éves.


Amúgy a lottó a legnagyobb hozamú befektetés. 250 forintos szelvénnyel milliárdokat is nyerhetsz. Ha nem nyersz akkor legalább keveset buksz. Vegyél lottót :)

2018. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
74%

#8:

Olyan értelemben új, mint ahogy az internet új volt mondjuk 1996-ban (én akkor láttam először internetet közelről). Nem volt az új, létezett már több mint 10 éve, csak még nagyon kevesen használták.


Még senki nem tudta akkoriban, hogy mire fogjuk használni, de már mindenki arról beszélt, hogy ez mekkora durranás lesz. Lett is belőle szép nagy lufi, ami 2000-ben durrant ki :) Pedig akkor sem volt még olyan nagyon elterjedt. Most meg majd 20 évvel később az óvodástól az aggastyánig szinte mindenki használ internetet.


Akkor (96-ban) egy Apple részvény kevesebb mint 1 dollárt ért. Tegnap 186-on zárt. Nem lett volna rossz befektetés szerintem.

Persze aki pont 2000-ben vett .com részvényt, mondjuk yahoot 100 dollárért, annak adott esetben azóta sem jött vissza a pénze.


Valahogy így van ez a bitcoinnal is. Túl vagyunk egy nagy lufin, egy csomó kriptopénz el fog tűnni a süllyesztőben, (igen, akár a bitcoin is*) de a technológia tömeges elterjedése még csak most kezdődik!


*96-ban a Netscape volt a menő böngésző. Remekül futott Windows 95-ön. Használja még valaki? :D

2018. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%

csak úgy:

[link]

2018. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!