Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár az egy összegben való...

Jár az egy összegben való kifizetés a munkanélküli segélynél, ha külföldi bejentett munkám lesz?

Figyelt kérdés
munkanélkülin vagyok,külföldön fogok dolgozni. Jár nekem a segélyem egyösszegű kifizetése? külföldi munkavállalás esetén? Illetve a tb-met mikor kell lemondanom? Mielőtt kiutazok vagy ott?

2018. máj. 11. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
attól a naptól, hogy munkába álltál, nincs segély
2018. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Miért járna? Hisz dolgozni fogsz. Pláne egy összegben nem. Az ellátásod megszakad. Ha lemondod a tb-det akkor itthon nem leszel biztosított. Nem igazán ajánlom. De ha úgy gondolod, hogy többé nem jársz ebben az országban akkor oké. Akkor lemondhatod. Ekkor előbb is megteheted, mert 30 napig még biztosított maradsz.
2018. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
na először is! Ha regisztrált munkanélküli vagyok akkor jár a munkanélküli 3 hónapjának 80 százaléka elhelyezkedés esetén. a kérdés hogy külföldi munka esetén jár e..
2018. máj. 11. 16:00
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Hát te marha nagy tévedésben vagy! Olvass már utána! (3-as válaszod alapján írom.)
2018. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

ha már nem vagy munkanélküli - tehát a munkába állás 1. napjától számítva nem jár munkanélküli segély, csak a kezed, lábad meg a szád jár.

Ezt be is kell jelenteni, hogy munkába állsz, mert ha nem teszed VISSZAFIZETTETIK az indokolatlanul kifizetett munkanélküli segélyt.

2018. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az 1991. évi IV. törvény a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról 27.§ (8) bekezdésben meghatározott egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének 80 százaléka.
2018. máj. 11. 16:36
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

A kérdező jól mondja. Amennyi a 90 napból még visszavan, annak a 80%-at kifizetik, ha kéri az ember. Szerintem ilyenkor teljesen mindegy, hgy melyik orzágban vállalsz munkát.

a tb-det kintről kell majd intézned. Gugli segít megtalálni a nyomtatványt, amit azt hiszem, ügyfélkapunk keresztül is be tudsz küldeni. 15 napod van erre, miután kint lesz biztosításod. Rá kell majd írnod, mettől meddig, milyen biztosítónál vagy biztosítva, és akkor arra az időre itthon nem ketyeg az óra.

2018. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Jár a 80%, de ha valaki itthon elveszíti utána a munkáját, akkor egy darabig nincs semmi segély.
2018. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

"a tb-det kintről kell majd intézned"

A TB-de OTT is intézheted. Sőt, kicsit könnyebb lesz, hiszen a munkáltatód is ott van.

A magyar TB felé bejelentési kötelezettséged van (már ha azt szeretnéd, hogy itthon is foglalkozzon veled a doki és ne útáljon a piros jelzés miatt)

2018. máj. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

4. vagyok.


Jó, akkor majd szólok a lányomnak én is, hogy jár neki 2,5 hónap 80 %-a.


Most már tényleg kíváncsi vagyok, mi a helyzet ezzel kapcsolatban. És ha jár, akkor miért nem hívják fel a figyelmet erre a helyi kirendeltségen?


Dolgozok is, meg jár a munkanélküli 80 %-a?? Hogy? Miért? Mi alapján?

2018. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!