Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házassági szerződést szeretne...

Házassági szerződést szeretne módosítani a párom. Ti belemennétek?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk házasok és úgy kötöttük meg a szerződést, hogy minden különvagyonnak számít, semmit nem osztunk szét egy esetleges váláskor. Kb hasonló anyagi körülményeink voltak akkor mind a kettőnknek.


A helyzet azonban sokat változott 10 év alatt, ő nem futott be nagy karriert, nekem viszont lett egy viszonylag jól menő vállalkozásom és ebből jelentős megtakarításom is van. Ezen kívül a ház is az én nevemen van, hiszen én fizetem a hitelt.


Na most ő úgy érzi, hogy a szerződés így már méltánytalan, hiszen ha esetleg válásra kerül a sor (ami nem zárható ki teljesen, bár még nem tartunk ott), akkor ő nem kap semmit, csak amit ő takarított meg magának.


Felvetette, hogy tegyük méltányosabbá a szerződést, bár konkrétum még nem hangzott el. Ti mit tennétek?



2018. máj. 11. 20:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyen előnyöd nem származna a szerződés módosításából, szóval én nem mennék bele.
2018. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
17%
Nem, pont ezt akarta, ezt kapta. Amúgy ki a nő? :)
2018. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
12%
Teljesen mindegy, ki a nő. Amíg te a karriered építetted, nyilván rá hárult több a családból, háztartásból.
2018. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%
Nem mindegy ki nő mivel a nők szoktak pénzéhesek lenni.
2018. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Szándékosan úgy írtam ki a kérdést, hogy ne derüljön ki, de mégsem sikerült elkerülnöm a témát. :)


Én vagyok a férj.


Lehet, hogy sokszor ő végzett több házimunkát, de ennyi erővel én meg azt mondhatnám, hogy ő ingyen lakott abban a házban, ami az enyém. Közös költségekbe én adtam (sokkal) többet bele: kaja, nyaralás, stb.


Nem érzem jogosnak a módosítást, de nem akarok veszekedést ebből, inkább gyorsan le szeretném zárni.

2018. máj. 11. 21:27
 6/25 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy ő sem kifejezetten szegény: van 3-4 millió megtakarítása, meg egyszer majd örökölni fog egy kimondottan értékes budapesti ingatlant. Szóval nem kell félteni, nem kerülne az utcára.
2018. máj. 11. 21:29
 7/25 anonim ***** válasza:
9%
És csak te kerestél a törlesztésre, villanyra, vízre, minden bútor és felszerelés a te vagy pénzedből van... Nyilván.
2018. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

7-es:


"És csak te kerestél a törlesztésre, villanyra, vízre, minden bútor és felszerelés a te vagy pénzedből van... Nyilván.


törlesztés: igen, ez csak az én pénzemből van

villany, víz: közös, de hát közösen használtuk

bútor és felszerelés: megint csak közös, de tudod mit, ezeket viheti, ha akarja :D


de amúgy meg minek ezt bolygatni most, hiszen nem válunk...

2018. máj. 11. 21:34
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Fordított helyzetben ő mit tenne? Tedd azt te is
2018. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
ahol megjelenik a pénz, miért jön egyből az irigység?
2018. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!